PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacja szpitali: Sopot wywalczył miejsce w „sieci szpitali”

  • pt    7 grudnia 2016 - 12:44
Likwidacja szpitali: Sopot wywalczył miejsce w „sieci szpitali”
Zarząd województwa zwracał się o uwzględnienie w „sieci szpitali" sopockiej placówki już podczas konsultacji społecznych (fot.wszo.pl)

• Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr J. Titz-Kosko w Sopocie wejdzie warunkowo do sieci szpitali finansowanych ze środków publicznych.
• To efekt rozmów wicemarszałka województwa w Ministerstwie Zdrowia.
Spotkanie wicemarszałka województwa pomorskiego Pawła Orłowskiego z wiceministrem zdrowia Piotrem Gryzą oraz prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzejem Jacyną zostało zorganizowane na prośbę samorządu województwa pomorskiego w związku z projektowanymi zmianami w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, tzw. sieci szpitali.

W ramach tzw. sieci, czyli podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), lecznice zostaną pogrupowane na szpitale pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, onkologiczne, pulmonologiczne i pediatryczne. Dla sopockiej placówki miało zabraknąć na tej liście miejsca.

Czytaj też: Rządowy program zlikwiduje ponad sto szpitali?

Zarząd województwa zwracał się o uwzględnienie w „sieci szpitali" sopockiego szpitala już podczas konsultacji społecznych oraz w wystąpieniach przesłanych do ministra zdrowia, wskazując, że w ustawie brakuje określenia dwóch profili: reumatologia i rehabilitacja lecznicza.

Zobacz: Które szpitale wejdą do "sieci"

Władze resortu zdrowia i NFZ uznały zasadność utrzymania Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie w sieci w drodze wyjątku, tym samym podzielając wniosek samorządowców z województwa pomorskiego o zabezpieczenie świadczeń reumatologicznych dla Pomorzan.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.