PARTNER PORTALU
  • BGK

List otwarty Zarządu Krajowego OZZL do dyrektorów szpitali

  • PTWP - RynekZdrowia.pl    28 lipca 2016 - 15:27
List otwarty Zarządu Krajowego OZZL do dyrektorów szpitali

Dyrektorzy i związkowcy mówią o zaniżonym finansowaniu szpitali. (fot. pixabay.com)

• Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, wystąpił z listem otwartym do pracodawców szpitali w Polsce.
• Zachęca ich, by poparli te działania związkowców, które mają na celu zwiększenie finansowania publicznej ochrony zdrowia.
• Nigdy pracodawcy i dyrektorzy szpitali nie byli naszymi wrogami' - podkreśla Bukiel.
W swym liście, skierowanym do prezesa Polskiej Federacji Szpitali, Bukiel podkreśla, że związkowcy z zadowoleniem przeczytali wcześniejszy apel prezesa Federacji do dyrektorów szpitali o wspólne i aktywne działania w celu ''uzmysłowienia społeczeństwu niewspółmiernie niskich budżetów polskich szpitali w stosunku do budżetów szpitali w zachodniej Europie oraz w stosunku do oczekiwań płacowych personelu''.

- Nasze zadowolenie bierze się stąd, że - chyba po raz pierwszy - wpływowa organizacja pracodawców publicznej ochrony zdrowia przyznała, że to nie oczekiwania płacowe pracowników medycznych są wygórowane czy ''bulwersujące'' (jak to przedstawiają rządzący) ale bulwersujące i skrajnie zaniżone jest finansowanie szpitali i innych zakładów publicznej służby zdrowia w Polsce' - pisze Bukiel.

O sprawie czytaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.