PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: e-usługi we wszystkich miejskich przychodniach

  • PAP/em    5 listopada 2015 - 13:15
Łódź: e-usługi we wszystkich miejskich przychodniach

Magistrat planuje, by do końca bieżącego roku zinformatyzować połowę miejskich zakładów opieki zdrowotnej (fot. pixabay.com)

Zakończono kolejny etap informatyzacji łódzkich placówek ochrony zdrowia. Koszt prac przeprowadzonych w 2015 roku to ponad 1,8 mln zł. Ostateczny cel to informatyzacja wszystkich miejskich przychodni.
- W tym roku informatyzacja objęła trzy jednostki: Centrum Medyczne im. Rydygiera, Miejskie Centrum Medyczne Śródmieście oraz Miejską Przychodnię Dąbrowa. Całkowita wartość projektu to ponad 1,8 mln zł, z czego udział miasta wyniósł 300 tys. zł, natomiast pozostałe środki pochodzą z UE, z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego - wyjaśnił na konferencji prasowej w czwartek dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Robert Kowalik.

Za przyznane dofinansowanie zakupiono m.in. sprzęt komputerowy i oprogramowanie do obsługi medycznej pacjentów, dokonano okablowania wszystkich jednostek światłowodem i przeprowadzono szkolenie personelu.

E-rejestracja, a nawet e-ocena pracowników

W Centrum Śródmieście już wkrótce będzie dostępna opcja przesyłania internetem wyników badań. Dzięki niej wyniki uzyskane w laboratorium zostaną automatycznie przesłane do lekarza prowadzącego. W najbliższym czasie nastąpi też połączenie śródmiejskiego systemu elektronicznej dokumentacji z CM im. Rydygiera.

- Informatyzacja to wymierna korzyść dla pacjenta, który będzie mógł rejestrować się poprzez e-rejestrację, dokonywać e-oceny naszych pracowników. Dzięki temu będziemy mogli szybciej reagować na uwagi pacjentów - dodała prezes Centrum Medycznego Śródmieście Janina Sąsiadek.

W tym roku połowa placówek z internetem

Magistrat planuje, by do końca bieżącego roku zinformatyzować połowę miejskich zakładów opieki zdrowotnej. Według Kowalika, termin ustawowy na przeprowadzenie procesu informatyzacji to koniec 2017 r.

- Na pewno zdążymy do tego czasu. W przyszłym roku planujemy podłączenie do systemu dziewięciu przychodni w ramach ZOZ Bałuty. W przychodniach już zinformatyzowanych będziemy stopniowo uruchamiać opcję e-rejestracji - przewiduję, że nastąpi to w połowie 2016 roku - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.