Łódź: e-usługi we wszystkich miejskich przychodniach

Zakończono kolejny etap informatyzacji łódzkich placówek ochrony zdrowia. Koszt prac przeprowadzonych w 2015 roku to ponad 1,8 mln zł. Ostateczny cel to informatyzacja wszystkich miejskich przychodni.
Łódź: e-usługi we wszystkich miejskich przychodniach
Magistrat planuje, by do końca bieżącego roku zinformatyzować połowę miejskich zakładów opieki zdrowotnej (fot. pixabay.com)

- W tym roku informatyzacja objęła trzy jednostki: Centrum Medyczne im. Rydygiera, Miejskie Centrum Medyczne Śródmieście oraz Miejską Przychodnię Dąbrowa. Całkowita wartość projektu to ponad 1,8 mln zł, z czego udział miasta wyniósł 300 tys. zł, natomiast pozostałe środki pochodzą z UE, z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego - wyjaśnił na konferencji prasowej w czwartek dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Robert Kowalik.

Za przyznane dofinansowanie zakupiono m.in. sprzęt komputerowy i oprogramowanie do obsługi medycznej pacjentów, dokonano okablowania wszystkich jednostek światłowodem i przeprowadzono szkolenie personelu.

E-rejestracja, a nawet e-ocena pracowników

W Centrum Śródmieście już wkrótce będzie dostępna opcja przesyłania internetem wyników badań. Dzięki niej wyniki uzyskane w laboratorium zostaną automatycznie przesłane do lekarza prowadzącego. W najbliższym czasie nastąpi też połączenie śródmiejskiego systemu elektronicznej dokumentacji z CM im. Rydygiera.

- Informatyzacja to wymierna korzyść dla pacjenta, który będzie mógł rejestrować się poprzez e-rejestrację, dokonywać e-oceny naszych pracowników. Dzięki temu będziemy mogli szybciej reagować na uwagi pacjentów - dodała prezes Centrum Medycznego Śródmieście Janina Sąsiadek.

W tym roku połowa placówek z internetem

Magistrat planuje, by do końca bieżącego roku zinformatyzować połowę miejskich zakładów opieki zdrowotnej. Według Kowalika, termin ustawowy na przeprowadzenie procesu informatyzacji to koniec 2017 r.

- Na pewno zdążymy do tego czasu. W przyszłym roku planujemy podłączenie do systemu dziewięciu przychodni w ramach ZOZ Bałuty. W przychodniach już zinformatyzowanych będziemy stopniowo uruchamiać opcję e-rejestracji - przewiduję, że nastąpi to w połowie 2016 roku - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE