PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź rozpoczęła program szczepień przeciwko grypie

  • PAP    10 września 2012 - 12:46
Łódź rozpoczęła program szczepień przeciwko grypie

W Łodzi w poniedziałek rozpoczęła się kolejna edycja programu szczepień ochronnych przeciwko grypie adresowanego dla osób powyżej 65. roku życia. W ramach programu zakupiono niemal 10 tys. szczepionek.
Program szczepień przeciw grypie realizowany jest w Łodzi od 2008 roku. Osoba, która chce się zaszczepić, musi spełnić trzy warunki: być zdrowa i zostać przebadana przez lekarza pierwszego kontaktu, być mieszkańcem Łodzi oraz mieć ukończony 65. rok życia - informuje łódzki magistrat.

Czytaj też: Nie będzie kar za unikanie szczepień?

W tym roku będzie można zaszczepić się w 32 miejskich przychodniach i poradniach. W tym przypadku nie ma znaczenia podział na dzielnice i przynależność do danego ZOZ-u.

Czytaj też: Podkarpackie białą plamą w szczepieniu kobiet

Liczba zakupionych szczepionek powinna wystarczyć dla 9965 osób, w tym tysiąc przeznaczono dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

Czytaj też: Zaszczep dziecko przeciw pneumokokom

Od początku trwania programu, czyli od 2008 roku, zaszczepionych zostało (razem z tegoroczną edycją) niemal 71 tys. osób. W sumie z budżetu miasta przeznaczono na szczepienia 2,15 mln zł. W tym roku jest to 300 tys. zł, co jest najmniejszą kwotą od początku realizacji programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.