PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: SOR w szpitalu im. Jonschera przejdzie modernizację

  • PAP/EM    16 marca 2017 - 15:26
Łódź: SOR w szpitalu im. Jonschera przejdzie modernizację
Dyrekcja placówki zapewnia, że SOR nie zostanie tym czasie zamknięty (fot. pixabay)

Około 4 mln zł - z czego większość to dotacja unijna – kosztować ma modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) w Centrum Medycznym im. Jonschera w Łodzi. Remont rozpocznie się w czerwcu.
• 4 mln zł będzie kosztowała modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego. 600 tys. zł to dotacja Urzędu Miasta Łodzi, a pozostałe środki pochodzą z UE.

• W szpitalu znajdzie się najnowocześniejszy w regionie tomograf komputerowy, którym będzie można wykonać średnio tysiąc badań miesięcznie. Zakupione zostaną także dwa aparaty USG - mobilny i stacjonarny, aparaty EKG, RTG.

• SOR na pewno nie zostanie zamknięty w okresie trwania modernizacji.

"Remont szpitalnego oddziału ratunkowego w szpitalu im. Jonschera rozpocznie się w czerwcu. Za pozyskane środki zakupiony będzie przede wszystkim nowoczesny sprzęt medyczny - na ten cel pójdzie ponad 3 mln zł, za pozostałe pieniądze wykonane zostaną prace budowlane i adaptacyjne" - poinformował na konferencji w czwartek przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej w łódzkiej radzie miejskiej Adam Wieczorek.

Łącznie na modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego przeznaczone zostaną 4 mln zł, z czego 600 tys. zł to dotacja Urzędu Miasta Łodzi, a pozostałe pochodzą z UE

Jak dodał Wieczorek, zakupy sprzętu planowane są w celu poprawienia jakości usług świadczonych w szpitalu, który jest jedną z kluczowych placówek jeśli chodzi o ratownictwo medyczne w Łodzi. Rocznie SOR w szpitalu im. Jonschera przyjmuje ok. 30 tys. pacjentów

"W szpitalu znajdzie się najnowocześniejszy w regionie tomograf komputerowy, którym będzie można wykonać średnio tysiąc badań miesięcznie. Zakupione zostaną także dwa aparaty USG - mobilny i stacjonarny, aparaty EKG, RTG - wszystko, aby poprawić bezpieczeństwo pacjentów przebywających w SOR" - zaznaczył dyrektor Centrum Medycznego im. Jonschera Konrad Łukaszewski.

Zgodnie z harmonogramem prace budowlane i instalacyjne mają być przeprowadzone do końca czerwca, jednak dyrekcja szpitala chce przedłużyć ten okres do końca wakacji, bo w tym okresie hospitalizacji jest mniej. Zdaniem Łukaszewskiego, największym wyzwaniem będzie demontaż starego tomografu i montaż nowego - ta operacja może trwać nawet cztery tygodnie.

"SOR na pewno nie zostanie zamknięty w okresie trwania modernizacji - również podczas prac budowlanych, mających na celu przede wszystkim zaadaptowanie pomieszczeń dla nowych urządzeń. W okresie wyłączenia z użytkowania tomografu, będziemy przygotowani do transportu pacjenta i wykonania mu tego badania w innej jednostce" - wyjaśnił dyrektor.

Na pełne wdrożenie projektu, w ramach którego pozyskano środki na modernizację, szpital ma czas do końca roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.