PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzki szpital nie może prowadzić działalności zarobkowej

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    12 lutego 2015 - 08:12
Łódzki szpital nie może prowadzić działalności zarobkowej

fot. Rynek Zdrowia

Od kilku tygodni Ośrodek Pediatryczny im. Korczaka w Łodzi znów tętni życiem. Ale nie ma w nim jednak i przez kilka lat nie będzie ani jednego bufetu, kiosku czy nawet automatu z napojami.
Odnowiona za unijne pieniądze placówka przez 5 lat nie może prowadzić działalności zarobkowej.

Do odnowionych budynków wprowadziły się oddział alergologii i kilkanaście poradni. Stary-nowy szpital zachwyca pacjentów i ich rodziców. Ale lekarze, pielęgniarki i pacjenci mówią, że jeszcze nie widzieli szpitala, w którym nie można kupić butelki wody mineralnej, batonika czy gazety.

Tymczasem w większości łódzkich szpitali, żeby zrobić zakupy, wystarczy założyć kapcie. Jak tłumaczy Adriana Sikora, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Sepcjalistycznego im. Kopernika, w ramach którego działa ośrodek pediatryczny im. J. Korczaka, dyrekcja nie zapomniała o potrzebach pacjentów i pracowników szpitala. Ale nie było możliwości zorganizowania jakiejkolwiek powierzchni handlowej w placówce.

Jak przekonuje rzeczniczka, szpital został zrewitalizowany za unijne pieniądze a to oznacza, że w odnowionych budynkach przez pięć lat można prowadzić żadnej działalności komercyjnej. Podobnie jest z aparaturą medyczną. Jeśli za unijne pieniądze szpital kupi tomograf komputerowy lub rezonans magnetyczny, przez pięć lat można nimi robić tylko nieodpłatne badania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.