PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Ponad 140 mln unijnego wsparcia na modernizację szpitali

  • PAP/KDS    10 lipca 2017 - 14:17
Łódzkie: Ponad 140 mln unijnego wsparcia na modernizację szpitali
Największym beneficjentem nowego rozdania RPO będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi (fot. lodzkie.pl)

Ponad 100 mln zł wsparcia z UE otrzymało Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Dotacja ma pomóc m.in. w poprawie wykrywalność i skuteczność stosowanej tam terapii.
• - Chcielibyśmy, żeby za kilka lat można było mówić o istotnym spadku wskaźników zapadalności na choroby nowotworowe" - powiedział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. 

• Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć do 2021 roku.

• W sumie wsparcie z RPO otrzymają cztery szpitale z województwa łódzkiego. 

"Przez ostatnie osiem lat dzięki unijnym środkom w tym szpitalu udało się już wiele zrobić, ale teraz stawiamy przysłowiową kropkę nad i. Jest nią ponad 100 mln zł przeznaczone na dwa projekty - pierwszy na modernizację części onkologicznej, a drugi na modernizację ogólnodostępnej części szpitala. Oba poprawiające jakość leczenia. Chcielibyśmy, żeby za kilka lat można było mówić o istotnym spadku wskaźników zapadalności na choroby nowotworowe" - powiedział marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień, który uczestniczył w konferencji prasowej dotyczącej planowanych inwestycjach w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

Dodał, że to dwa sztandarowe wnioski, które uzyskały dofinansowanie z RPO w konkursie na poprawę infrastruktury placówek medycznych. Wsparcie otrzymają też: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (26,5 mln zł), Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi (12,7 mln zł) i Szpital Powiatowy w Radomsku (6,2 mln). W sumie rozdysponowano ponad 146 mln zł.

Czytaj więcej: W Radomskim Centrum Onkologii ruszyła poradnia onkologiczna

Jak wyjaśnił Wojciech Szrajber, dyrektor łódzkiego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika, inwestycja o łącznej wartości ok. 140 mln zł będzie kolejnym etap trwającej już modernizacji szpitala.

Poinformował, że obejmie ona m.in. budowę nowego budynku, w którym będzie funkcjonowała Wojewódzka Przychodnia Onkologiczna i izba przyjęć, remont dwóch Oddziałów Chirurgii Onkologicznej oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, modernizację bloków operacyjnych, powiększenie z 15 do 35 łóżek intensywnej terapii. Specjalistyczna placówka zostanie również wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny.

Czytaj więcej: Tarnowskie góry: Złotówka od każdego mieszkańca i będzie nowy oddział

"Nasi pacjenci doświadczeni przez los chorobami onkologicznymi będą leczyć się w nowoczesnej i świetnie wyposażonej klinice. Nie powiem, że każdy będzie czuł się tu, jak w domu, ale na pewno bezpiecznie. To będzie miejsce, w którym będzie chciało się pracować lekarzom, a pacjenci będą mogli liczyć na pełne wyzdrowienie" - podkreślił dyr. Szrajber.

Dr Tomasz Olędzki, dyrektor łódzkiego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego poinformował z kolei, że w ramach pozyskanego z funduszy unijnych dofinansowania, w tej placówce zostanie rozbudowana sala operacyjna, dzięki czemu jednocześnie będą mogły pracować na niej dwa zespoły - lekarzy kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.