PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnicze Pogotowie dostało teren na bazę

  • PAP    30 czerwca 2010 - 17:08

Agencja Mienia Wojskowego przekazała w środę Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu działkę na terenie lotniska Kraków-Balice, gdzie powstanie baza tej służby. Będą w niej stacjonować nowo zakupione śmigłowce ratownicze Eurocopter EC 135.
Ponad półhektarowa działka pochodząca z zasobów AMW została sprzedana w trybie bezprzetargowym - za zgodą wojewody małopolskiego - za blisko 1,8 mln zł.

- To kolejny etap ucywilniania krakowskich Balic, czyli pozostawiania w rękach wojska, tylko tego, co jest mu niezbędnie potrzebne, a przekazywania pozostałej części stronie cywilnej - mówił podczas środowej uroczystości podpisania dokumentów minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Jak zaznaczył, działka z zasobów wojskowych przekazana na potrzeby LPR jest niezbędna dla rozwoju tej służby w Małopolsce. - To oznacza lepsze bezpieczeństwo zdrowotne dla mieszkańców regionu - mówił szef MON.

Sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Jakub Szulc poinformował, że na przekazanej działce będzie tworzona nowoczesna baza LPR, w której będą stacjonować nowe śmigłowce ratownicze Eurocopter EC 135.

- Jest to element zdecydowanie większego planu, składającego się obecnie z 17 baz. Część z nich jest modernizowanych ze środków unijnych, a część powstaje od podstaw przy pomocy lokalnych samorządów - zaznaczył Szulc.

Dodał, że na potrzebę tych baz zostały zakupione 23 helikoptery ratunkowe, z czego sześć trafiło już do służby, a reszta zostanie przekazana do końca tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.