Lubelskie Forum Psychiatrii Środowiskowej

Osoby chore psychiczne są kojarzone z szaleństwem, agresją i nieobliczalnym zachowaniem. - To mity - mówi jedna z organizatorek Lubelskiego Forum Psychiatrii Środowiskowej.
Lubelskie Forum Psychiatrii Środowiskowej
W lublinie trwa forum psychiatrii środowiskowej. - Uczestnicy dyskutują nad zmianami w tej dziedzinie, ale przede wszystkim nad tym jak zmieniać stereotypy, tak by chorzy psychicznie znajdowali zatrudnienie, a nie budzili lęk - mówi zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej - Małgorzata Mądry.

Zdaniem prezesa Lubelskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego Artura Kochańskiego poza szpitalami i przychodniami powinna powstać sieć placówek, które pomogą pacjentowi w miejscu zamieszkania Choroby psychiczne dotykają znacznej części populacji. Według najnowszych badań co czwarty europejczyk cierpi na zaburzenia psychiczne wymagające interwencji terapeutycznej.  W Lubelskim Forum Psychiatrii Środowiskowej bierze udział około 200 osób, lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodzin z Polski i Niemiec. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE