PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelskie. Jest porozumienie z rezydentami. Oddział pediatrii szpitala w Chełmie działa dalej

  • PAP/KDS    6 lutego 2018 - 18:25
Lubelskie. Jest porozumienie z rezydentami. Oddział pediatrii szpitala w Chełmie działa dalej
Udało się zatrudnić na oddział nowego lekarza specjalistę, dlatego oddział może działać dalej. (fot.shutterstock.com)

Oddział pediatrii szpitala w Chełmie nie będzie zawieszony. Udało się porozumieć z lekarzami, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out. - To były trudne rozmowy - podsumował we wtorek (6.02) z-ca dyr. chełmskiego szpitala Arnold Król.
31 stycznia dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie wystąpiła do wojewody lubelskiego o zgodę na czasowe zawieszenie działalności oddziału pediatrii - od 10 do 28 lutego. Dwie lekarki specjalistki, spośród siedmiorga lekarzy zatrudnionych w tym oddziale wypowiedziały klauzule opt-out, które pozwalają na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo. To spowodowało trudności w obsadzie dyżurów na oddziale.

We wtorek wniosek o wydanie zgody na zawieszenie funkcjonowania oddziału pediatrycznego szpitala w Chełmie został wycofany.

Król powiedział, że porozumienie udało się osiągnąć dzięki spełnieniu postulatu dotyczącego zwiększenia zatrudnienia na oddziale. Lekarze skarżyli się na zbyt małą obsadę i związane z tym przemęczenie pracą.

- Udało się zatrudnić na oddział nowego lekarza specjalistę. Jestem też po rozmowach z rezydentką, która będzie się na naszym oddziale specjalizowała w zakresie pediatrii - powiedział Król. - Jest zrobiony grafik dyżurów do końca tego miesiąca, mam nadzieję, że tak będzie też i w następnych miesiącach. Będzie zapewniona ciągłość opieki nad pacjentami, nie ma konieczności zawieszania pracy oddziału - dodał.

Wicedyrektor szpitala w Chełmie podkreślił, że mimo zapowiedzi przerwania pracy oddziału, opieka nad pacjentami była stale zapewniona. Od 1 lutego przyjęto dziewięcioro nowych pacjentów, którzy wymagali hospitalizacji. We wtorek na oddziale pediatrii, który liczy 25 łóżek, było 12 pacjentów.

Według informacji biura prasowego wojewody lubelskiego, w regionie w 21 szpitalach klauzulę opt-out wypowiedziało dotychczas 111 lekarzy rezydentów na 762 zatrudnionych oraz 138 lekarzy specjalistów na 2825 zatrudnionych. Poza trudnościami w szpitalu w Chełmie, inne placówki nie sygnalizują wojewodzie zakłóceń w działalności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.