PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie chce bazy LPR i kierunku lekarskiego na UZ

  • Rynek Zdrowia    8 kwietnia 2015 - 11:32
Lubuskie chce bazy LPR i kierunku lekarskiego na UZ
Zlokalizowanie bazy HEMS w północnej części województwa lubuskiego pozwoli zabezpieczyć medycznie mieszkańców tej części regionu (fot. Rynek Zdrowia)

W tym celu 8 kwietnia br. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak spotka się z wiceministrem zdrowia Sławomirem Neumannem oraz podsekretarzem stanu Anną Łukasik.
Utworzenie bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w północnej części regionu jest jedną z priorytetowych inwestycji ujętych w Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2020 oraz Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. dysponuje nieruchomościami, które mogą zostać wykorzystane na potrzeby uruchomienia bazy HEMS (Helicopter Emergency Medical Service - śmigłowcowa służba ratownictwa medycznego). Jest to teren dawnego lądowiska szpitalnego położony w niewielkiej odległości od placówki.

Zlokalizowanie bazy HEMS w północnej części województwa lubuskiego pozwoli zabezpieczyć medycznie mieszkańców tej części regionu. Obecnie podregion gorzowski obsługiwany jest przez LRP z Zielonej Góry oraz Szczecina.

Marszałek będzie tez rozmawiać o powołaniu kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jego uruchomienie możliwe jest dzięki pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej, wydanej w listopadzie ubiegłego roku oraz zgodzie Ministerstwa Zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.