PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie wyda 6,5 mln zł na inwestycje w ochronie zdrowia

  • PAP/JL    2 lutego 2016 - 10:02
Lubuskie wyda 6,5 mln zł na inwestycje w ochronie zdrowia

Pogotowie w Zielonej Górze wzbogaci się o dwa nowe ambulansy. Fot. Pixabay.com

Samorząd woj. lubuskiego wyda w tym roku 6,5 mln zł na inwestycje i zakupy w zakresie ochrony zdrowia.
Na początku tygodnia podpisano pierwsze umowy. Dotyczą one zakupu ambulansu dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze i prac remontowych w pałacu w Zaborze – siedzibie Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży.

– Startujemy z pierwszymi umowami, ale będzie ich znacznie więcej. Środki te przeznaczone zostaną na niesłychanie ważne i potrzebne inwestycje w podległych samorządowi regionu placówkach medycznych – mówi marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

300 tys. trafi do stacji pogotowia w Zielonej Górze. W tym roku zamierza ona wzbogacić swój tabor o dwa nowe pojazdy, jeden kupi ze środków własnych, a za drugi zapłaci samorząd regionu. Obecnie zielonogórska stacja dysponuje dziewięcioma ambulansami. Ostatni został zakupiony w 2012 roku.

Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze otrzyma z budżetu województwa 1,1 mln zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na odnowienie elewacji pałacu (1 mln zł) oraz modernizację pomieszczeń na potrzeby separatki w Oddziale Psychiatrycznym (100 tys. zł).

Łącznie w tym roku w ramach kilkunastu umów zarząd regionu rozdysponuje na inwestycje w ochronie zdrowia ok. 6,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: