PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie zwiększa dofinansowanie dla teleradiologii

  • Rynek Zdrowia    12 czerwca 2015 - 18:19
Lubuskie zwiększa dofinansowanie dla teleradiologii

(fot. Rynek Zdrowia)

Zarząd Województwa Lubuskiego przychylił się do prośby Uniwersytetu Zielonogórskiego o zwiększenie dofinansowania o 405 tys. zł na realizację projektu pt. Lubuska Sieć Teleradiologii e-zdrowie w diagnostyce obrazowej.
Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, kwota ta pozwoli na sfinansowanie ucyfrowienia obrazowych pracowni diagnostycznych. Zgody na zwiększenie dofinansowania udzielili także członkowie Rady Konsorcjum Projektu.

Stworzenie sieci teleradiologicznej pozwoli na opisywanie zdjęć 'na odległość. Pracownie diagnostyki obrazowej będą pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Cyfrowa technika wykonywania zdjęć pozwoli przesłać je do dyżurującego radiologa drogą elektroniczną. Łatwiej będzie je archiwizować, czy powielać.

Lubuska Sieć Teleradiologii

Głównym koordynatorem projektu jest Uniwersytet Zielonogórski, natomiast partnerami są lubuskie szpitale: w Zielonej Górze, Sulechowie, Międzyrzeczu (szpital powiatowy i wojewódzki), Nowej Soli, Sulęcinie, Gorzowie Wlkp., Ciborzu, Słubicach, Żarach (Szpital Na Wyspie) oraz przychodnia Aldemed w Zielonej Górze.

Jedno z najważniejszych zadań projektu to zakup cyfrowych aparatów diagnostycznych i ''ucyfrowienie'' pracowni. Utworzenie Lubuskiej Sieci Teleradiologii zapewni mieszkańcom regionu łatwiejszy dostęp do specjalistycznych usług medycznych.

Wartość projektu ''Lubuska Sieć Teleradiologii - e-zdrowie w diagnostyce obrazowej'' to 19,556 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 15,475 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.