PARTNER PORTALU
  • BGK

Magistrat w Żorach zachęca do udziału w programach profilaktycznych

  • Rynek Zdrowia    11 czerwca 2015 - 10:33

W Żorach w ramach trzech miejskich programów profilaktycznych można przebadać się bezpłatnie w kierunku chorób układu krążenia, gruźlicy oraz chorób odtytoniowych.
Pierwszy program skierowany jest do osób obciążonych czynnikami ryzyka, znajdujących się na liście lekarza POZ w grupie wiekowej najbardziej zagrożonej chorobami układu krążenia, a więc od 35 - 55 roku życia.

Drugi program skierowany jest do osób dorosłych znajdujących się na liście pielęgniarki POZ, nie posiadających w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, a w szczególności do osób, które miały kontakt z chorym lub osób które mają trudne warunki życiowe mogące znacząco wpłynąć na wystąpienie choroby. Bezpłatne badania profilaktyki można wykonać w każdym zakładzie opieki zdrowotnej.

Trzeci program profilaktyki chorób odtytoniowych realizowany jest w oparciu o dwa etapy. Etap podstawowy skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia palących papierosy, w tym w zakresie diagnostyki POCHP. Drugim etapem jest etap specjalistyczny, w którym mogą brać udział wszystkie osoby uzależnione od palenia tytoniu skierowane z etapu podstawowego programu lub z oddziału szpitalnego oraz zgłaszające się bez skierowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.