PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolscy lekarze nie chcą wystawiać elektronicznych L-4

  • Rynek Zdrowia/dziennikpolski24.pl    4 lipca 2016 - 13:02
Małopolscy lekarze nie chcą wystawiać elektronicznych L-4

Porozumienie Organizacji Lekarskich już na początku roku apelowało do lekarzy o pozostanie przy tradycyjnej formie zwolnień, do momentu wprowadzenia zmian przez ZUS. (fot.arch.)

Lekarze nie chcą wystawiać L-4 w elektronicznej formie. Twierdzą, że zabiera im to więcej czasu niż wypisanie papierowego druku.
W Krakowie L4 wystawione w formie elektronicznej stanowią 2,6 proc. wszystkich wydanych dokumentów. Do ZUS w Tarnowie wpłynęło ich tylko 1,2 proc., w Nowym Sączu zaledwie 0,6 proc.

W ZUS platforma cyfrowa umożliwiająca wszystkim lekarzom orzekającym o niezdolności do pracy wydawanie e-zwolnień ruszyła w styczniu.

Porozumienie Organizacji Lekarskich już na początku roku apelowało do lekarzy o pozostanie przy tradycyjnej formie zwolnień, do momentu wprowadzenia zmian przez ZUS. Zdaniem lekarzy procedura wystawiania e-zwolnień jest bardziej czasochłonna niż wypisywanie papierowych druków.

Zusowska platforma nie współpracuje z aplikacjami gabinetowymi, służącymi przychodniom do przechowywania dokumentacji medycznej. ZUS wspólnie z twórcami oprogramowania stara się m.in. pracować nad włączeniem e-zwolnień do aplikacji gabinetowych lekarzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.