PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: będą nowe miejsca w opiece dziennej nad seniorami

  • Rynekseniora.pl    11 października 2016 - 19:28
Małopolskie: będą nowe miejsca w opiece dziennej nad seniorami
Podopieczni mają uczestniczyć m.in. w warsztatach obsługi komputera, zajęciach kulinarnych czy muzycznych. (fot. shutterstock)

• W Dąbrowie Tarnowskiej powstanie dzienny dom Senior-Wigor.
• Inwestycja będzie możliwa dzięki ministerialnej dotacji. 
• Opiekę znajdzie w nim 20 osób.
Miejscem realizacji projektu będą specjalnie na ten cel wyremontowane i zaadaptowane pomieszczenia budynku Budomexu, położonego w centralnej części miasta, przy ul. Berka Joselewicza 8.

- Dzięki wysokiej ocenie projektu konkursowego Gmina Dąbrowa Tarnowska będzie mogła otrzymać jednorazowe wsparcie finansowe na adaptację budynku w wysokości 180 tys. zł oraz dotację na wyposażenie domu: jednorazowo w kwocie nie wyższej niż 70 tys. zł - pisze dąbrowski magistrat.

Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie. Przewiduje się, że w placówce przebywać będzie 20 seniorów, którzy przez 5 dni w tygodniu uczestniczyć będą w 8-godzinnym dniu zajęć.

Podopieczni mają uczestniczyć w warsztatach obsługi komputera, zajęciach kulinarnych, muzycznych, plastycznych oraz w imprezach integracyjno-kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokanym. Nie zabraknie też wsparcia lekarskiego i pielęgniarskiego, zajęć z psychologiem i pedagogiem oraz rehabilitantem osób starszych. Osoby znajdujące się pod opieką domu będą miały zapewnione posiłki oraz dostęp do prasy, książek i internetu.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.