PARTNER PORTALU
  • BGK

Mapy zdrowotne z kardiologii wymagają dopracowania

  • Rynek Zdrowia    22 stycznia 2016 - 12:03
Mapy zdrowotne z kardiologii wymagają dopracowania
Na zaopiniowanie map potrzeb zdrowotnych przydałoby się więcej czasu. Fot. Flickr/Helge V. Keitel (CC BY 2.0)

Specjaliści chwalą pomysł opracowania map potrzeb zdrowotnych w kardiologii. Mówią: dobrze, że są, ale wymagają dopracowania, bo mają szereg niedociągnięć. To potrzebne narzędzie, które powinno w jednoznaczny sposób dostosować dostępność usług do przyszłych potrzeb pacjentów.
Dr Piotr Jankowski przewodniczący Komisji Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego nie ma wątpliwości, że dobrze się stało, iż mapy potrzeb zdrowotnych w zakresie kardiologii w ogóle powstały.

- To zdecydowany krok naprzód. Mapy na pewno będą wymagały aktualizacji za rok, czy dwa, kiedy będą ukazywać się nowe informacje epidemiologiczne dotyczące zachorowalności i umieralności i tego jak będzie zmieniać się opieka medyczna w poszczególnych regionach kraju. Pewnie ta aktualizacja będzie okazją do dalszej poprawy powstałych teraz map w kardiologii - zaznacza Jankowski.

Ekspert podkreśla też, że jak każde nowe działania, także i te mogły być wykonane lepiej, jednak cieszy go fakt, że podjęto prace i, że mapy dają pewien obraz sytuacji i stanowią punkt wyjścia do dalszej analizy.

Jak tłumaczy, z map wynika, że obecnie mamy zabezpieczone zapotrzebowanie jeśli chodzi o leczenie zawałów serca, czy inne metody operacyjne. Nie ma jednak dowodów, że w całym kraju opieka ambulatoryjna jest w wystarczającym zakresie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.