PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Tombarkiewicz na HCC o zmianach w sieci szpitali

  • RynekZdrowia.pl    8 marca 2018 - 12:26
Marek Tombarkiewicz na HCC o zmianach w sieci szpitali
Marek Tombarkiewicz: (fot. PTWP)

Na pewno będziemy chcieli zmienić pewne elementy sieci szpitali, nawet na poziomie zarządzeń prezesa - stwierdził w czwartek (8 marca) wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz, uczestniczący w sesji inaugurującej trzecią edycję Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.
Wiceminister zdrowia zapytany został o dwie istotne kwestie - ocenę i planowane zmiany w zakresie sieci szpitali oraz upaństwowienie ratownictwa medycznego.

- Jeśli chodzi o plany, to jest zapowiedź ministra Szumowskiego, że będą weryfikowane zapisy ustawy o sieci, natomiast wnioski można wyciągać dopiero po zakończeniu pewnych analiz, czyli najwcześniej po pierwszym kwartale. A te tak naprawdę miarodajne, po pierwszym pełnym okresie ryczałtowym, czyli w drugim półroczu. Pierwszy kwartalny okres niestety nie był dość reprezentatywny, z wielu powodów - powiedział wiceminister Marek Tombarkiewicz.

Przyznał, że Ministerstwo Zdrowia pracuje nad różnymi elementami, które mogą poprawić funkcjonowanie sieci w zakresie SOR-ów i nocnej pomocy medycznej. Więcej na ten temat na www.rynekzdrowia.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.