PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek poczeka na należności od szpitali

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    3 września 2013 - 14:25
Marszałek poczeka na należności od szpitali

Zarząd Województwa Podlaskiego zgodził się odroczyć spłaty należności trzech szpitali, które powinny być uregulowane do końca tego miesiąca. Ponadto marszałkowie przyznali dotację na wyposażenie szpitalowi w Choroszczy.
Na pierwszej decyzji skorzystają: szpital wojewódzki im. Śniadeckiego w Białymstoku, któremu odroczono spłatę do budżetu województwa kwoty ponad 1 mln 190 tys. zł, szpital wojewódzki im. Wyszyńskiego w Łomży - ponad 124 tys. zł i szpital psychiatryczny im. Deresza w Choroszczy - około 188 tys. zł.

W sumie placówki ochrony zdrowia, podległe samorządowi województwa, zadłużone są wobec budżetu województwa na 40 mln zł.

Marszałkowie postanowili też przyznać z budżetu województwa dotację szpitalowi w Choroszczy w wysokości 594 tys. zł. Zostanie ona wydatkowana na zakup pierwszego wyposażenia w związku z dobiegającą końca przebudową i rozbudową jednego z budynków. Będzie on wykorzystywany przez dział diagnostyki obrazowej, oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych, oddział psychosomatyczny i aptekę szpitalną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.