Marszałek poczeka na należności od szpitali

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza
  • 03-09-2013
  • drukuj
Zarząd Województwa Podlaskiego zgodził się odroczyć spłaty należności trzech szpitali, które powinny być uregulowane do końca tego miesiąca. Ponadto marszałkowie przyznali dotację na wyposażenie szpitalowi w Choroszczy.
Marszałek poczeka na należności od szpitali

Na pierwszej decyzji skorzystają: szpital wojewódzki im. Śniadeckiego w Białymstoku, któremu odroczono spłatę do budżetu województwa kwoty ponad 1 mln 190 tys. zł, szpital wojewódzki im. Wyszyńskiego w Łomży - ponad 124 tys. zł i szpital psychiatryczny im. Deresza w Choroszczy - około 188 tys. zł.

W sumie placówki ochrony zdrowia, podległe samorządowi województwa, zadłużone są wobec budżetu województwa na 40 mln zł.

Marszałkowie postanowili też przyznać z budżetu województwa dotację szpitalowi w Choroszczy w wysokości 594 tys. zł. Zostanie ona wydatkowana na zakup pierwszego wyposażenia w związku z dobiegającą końca przebudową i rozbudową jednego z budynków. Będzie on wykorzystywany przez dział diagnostyki obrazowej, oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych, oddział psychosomatyczny i aptekę szpitalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE