PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek proponuje miastu przejęcie szpitala

  • Rynek Zdrowia/Dziennik Zachodni    28 sierpnia 2013 - 13:30
Marszałek proponuje miastu przejęcie szpitala

Marszałek Województwa Śląskiego skierował pismo do władz Jastrzębia w sprawie przejęcia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Nie wspomniał jednak o zadłużeniu, które w czerwcu 2013 roku sięgało 29 mln zł. (w tym ok. 13 mln zł. zobowiązań wymagalnych).
„Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój zakładu oraz szeroki zakres realizowanych usług medycznych, przejęcie placówki przez miasto Jastrzębie-Zdrój stanowić może dobrą inwestycję w zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, podnosząc jednocześnie prestiż miasta" - czytamy w oficjalnym liście wicemarszałka, Mariusza Kleszczewskiego, skierowanym do władz Jastrzębia.

Prezydent Jastrzębia, Marian Janecki, propozycji nie przyjmuje.

Po pierwsze dlatego, że szpital ma ogromne zadłużenie, o którym marszałek nie wspomina w liście. Po drugie szpital ten pełni rolę ośrodka zapewniającego opiekę nie na poziomie powiatu, ale województwa.

Jak odpowiada prezydent, bez problemu przyjąłby propozycję przejęcia szpitala dziecięcego w Jastrzębiu, którego zadłużenie jest minimalne, ale tego marszałek nie proponował.

W Urzędzie Marszałkowskim wyjaśniają, że propozycja marszałka wynika z faktu, iż Jastrzębie-Zdrój nie posiada miejskiej placówki szpitalnej, w związku z czym opiekę zdrowotną dla mieszkańców, którzy stanowią 87 procent wszystkich pacjentów placówki, zapewnia wyłącznie województwo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.