PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek zmieni dyrektorów szpitali

  • DK/Rynek Zdrowia    17 stycznia 2011 - 12:08
Marszałek zmieni dyrektorów szpitali

Marszałek województwa podkarpackiego chce zmienić dyrektorów szpitali i przychodni w Rzeszowie i Tarnobrzegu. Oficjalna przyczyna to problemy tych jednostek z zadłużeniem.
Nowy zarząd województwa podjął uchwałę o skierowaniu do rad społecznych Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu (dyrektor Wojciech Wąsik) , Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie (dyrektor Bernard Waśko)  i Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie (dyrektor Mariusz Kocój) prośby o opinię w sprawie odwołania dyrektorów tych jednostek.

– Nowy zarząd krytycznie ocenia działalność dyrektorów wspomnianych placówek. Jeśli chodzi o szpital w Tarnobrzegu, dotyczy to postępu w restrukturyzacji. Ponadto praktycznie wszystkie placówki marszałkowskie na Podkarpaciu mają problem z obsługą długu i występują do zarządu o kolejne pożyczki. Trzeba znaleźć kogoś, kto przerwie proces zadłużania się szpitali, bo nie jesteśmy w stanie udźwignąć takiego ciężaru zobowiązań – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Wiesław Bek, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Na dzień 30 listopada 2010 roku placówki podległe samorządowi województwa miały długi w wysokości 61,9 mln zł. I tak: największe zobowiązania finansowe ma Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie – 22,8 mln zł, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie ma blisko 15,7 mln zł długu, Wojewódzki Szpital w Przemyślu – 11,9 mln zł, Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu – 6,6 mln zł. Relatywnie dobra sytuacja jest w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jan Pawła II w Krośnie, gdzie zadłużenie wynosi zaledwie 160 tys. zł.

– Sądzę, że zmiany kadrowe to kwestia najbliższych tygodni. Najlepiej, żeby decyzje zapadły do końca miesiąca, aby nowi dyrektorzy mieli szansę choć trochę wpłynąć na kontraktowanie świadczeń – zaznacza Wiesław Bek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • JÓZEK, 2011-01-17 12:14:04

    Ruch kadrowy w szpitalach? OK niech jest !WOREK z fachowcami się rozwiąże !Jakieś 10% do wymiany