PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wciąż bez specjalistów

  • PAP    16 marca 2015 - 21:04
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wciąż bez specjalistów
fot. pixabay.com

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu nadal szuka internistów i pediatrów. Jeśli ich nie znajdzie, pod znakiem zapytania stoi funkcjonowanie od kwietnia oddziału pediatrycznego i wewnętrznego.
Problem dotyczy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie wypowiedzenia z pracy złożyło 7 lekarzy z oddziału internistycznego oraz 7 - z pediatrii. Szpital na Józefowie poprosił wojewodę mazowieckiego o zgodę na czasowe zaprzestanie działalności tych oddziałów, od 1 kwietnia do 31 czerwca. Wojewoda nie zgodził się. Szpital wycofał wniosek o czasowe zamknięcie oddziału dziecięcego - bo jak tłumaczył w poniedziałek (16 marca) podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej z-ca dyrektora Krzysztof Zając - są szanse na skompletowanie obsady lekarskiej na tym oddziale.

Gorzej jest z interną, gdzie nadal brakuje lekarzy. Zarząd liczy na to, że dzięki prowadzonym negocjacjom część internistów, którzy złożyli wypowiedzenia, zdecyduje się zostać w szpitalu. "Mamy też nadzieję, że do pracy w Radomiu zgłoszą się medycy, którzy w marcu zdają egzaminy specjalizacyjne" - dodał. Jednak zdaniem wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Juliana Wróbla, szanse na to są niewielkie. "Lekarze, którzy teraz przystępują do egzaminów, mają już swoje miejsca w szpitalach czy klinikach. Nigdy się nie zdarzyło, żeby do Radomia przyszedł internista, który był szkolony w jakiejś innej placówce medycznej" - stwierdził Wróbel.

Dyrektor drugiej lecznicy w Radomiu - Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - Andrzej Pawluczyk nie wyobraża sobie sytuacji, że przestanie działać interna w MSS, bo - jak mówi - u niego w szpitalu pacjenci już w tej chwili leżą na dostawkach.

Zdaniem przedstawiciela wojewody, dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Michała Borkowskiego, gdyby doszło do zamknięcia interny w szpitalu na Józefowie, pacjenci trafialiby do innych szpitali w okolicy.

Z danych służb wojewody, które monitorują stan wolnych łóżek na oddziałach internistycznych na Mazowszu wynika, że w ciągu ostatnich kilku dni tylko w czterech szpitalach w miejscowościach niedaleko Radomia było 160 wolnych łóżek na oddziałach wewnętrznych. "W sytuacjach braku miejsc w Radomiu, istnieje zatem możliwość przetransportowania pacjentów po zdiagnozowaniu ich w Radomiu do innych szpitali w regionie" - dodał Borkowski.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu jest jedną z największych lecznic na południu Mazowszu. Działają tutaj 22 oddziały z 840 łóżkami. Rocznie hospitalizowanych jest 38 tys. pacjentów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.