PARTNER PORTALU
 • BGK

Mazowieckie szpitale z dużym dofinansowaniem

 • MN    11 lipca 2016 - 16:39
Mazowieckie szpitale z dużym dofinansowaniem
Jak podkreślił marszałek województwa Adam Struzik, inwestycje będą możliwe dzięki oszczędnościom i dobrej sytuacji finansowej Mazowsza (fot. mazovia.pl)

• Warszawskie i podwarszawskie szpitale czekają przebudowy i modernizacje oddziałów, termomodernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu.
• Inwestycje będą możliwe dzięki dodatkowym środkom z budżetu województwa mazowieckiego. W sumie do mazowieckich szpitali trafi aż 18,5 mln złotych.
• Decyzję w tej sprawie podjęli w poniedziałek (11 lipca) radni województwa mazowieckiego.
Jak podkreślił podczas sesji marszałek województwa Adam Struzik, wygospodarowanie 18 mln zł będzie możliwe dzięki oszczędnościom i dobrej sytuacji finansowej Mazowsza. Z tej puli 8,2 mln zł zostanie przeznaczone na prace w szpitalach zlokalizowanych w Warszawie i okolicach.

Pieniądze na niezbędne remonty

Ponad 4,3 mln zł zostanie w tym roku przeznaczone na szpital bródnowski, który planuje modernizację oddziału położniczego i neonatologicznego. Kolejne 3,5 mln zł ma zasilić budżet szpitala w 2017 roku. Zakres prac będzie obejmował m.in. modernizację instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej, niskoprądowej, sanitarnej, gazów medycznych oraz instalacje wentylacyjne. Zoptymalizowana zostanie także powierzchnia oddziału, co przełoży się na przyjmowanie większej liczby pacjentów.

To niejedyna inwestycja w szpitalu bródnowskim. Poza oddziałem położniczym i neonatologicznym planowana jest również modernizacja oddziału chirurgii (I etap). Oddział ma zostać dostosowany do obowiązujących przepisów prawa. Na ten cel w tym roku przeznaczony zostanie milion złotych, a kolejne 600 tys. zł zaplanowano na 2017 rok.Szpital dziecięcy przy ul. Niekłańskiej wyremontuje natomiast dach jednego z budynków (F). Na ten cel otrzyma 800 tys. zł.

Kolejnych blisko 450 tys. zł trafi do Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER (jako wkład własny do projektu realizowanego z dofinansowaniem z WFOŚiGW). Szpital planuje wykonanie prac termomodernizacyjnych, modernizację węzła centralnego ogrzewania oraz wymianę instalacji i grzejników. Prace prowadzone będą w budynku przy ul. Ożarowskiej w Warszawie.

Wsparcie trafi także do otwockiego oddziału szpitala w Zagórzu. Szpital otrzyma 250 tys. zł na modernizację przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Będą środki na potrzebny sprzęt medyczny

Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym otrzyma 850 tys. zł na zakup aparatury medycznej (bronchoskop, neuronawigacja elektromagnetyczna oraz analizator hematologiczny). Dodatkowe środki pozwolą także na wymianę i uzupełnienie sprzętu w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Zakupione zostaną monitor z modułem rzutu serca metodą PICCO, pompy strzykawkowe, defibrylator dwufazowy D3 oraz respirator stacjonarny. Szpital otrzyma na ten cel 150 tys. zł. Placówka wzbogaci się także o mikroskop laboratoryjno-badawczy (12 tys. zł).

Kolejne 220 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej dla szpitala kolejowego w Pruszkowie. Wsparcie (80 tys. zł) otrzyma także Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS w Warszawie. Dzięki tym środkom placówka zakupi 12-stanowiskowy system kardiomonitorów z centralą na potrzeby zakładu operacyjno-zabiegowego oraz 5-stanowiskowy system kardiomonitorów z centralą na potrzeby odcinka kariologicznego zakładu chorób wewnętrznych.

Wsparcie dla szpitali w Ciechanowie i Siedlcach

Siedlecki szpital przeprowadzi gruntowny remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego. W tym roku placówka otrzyma na ten cel ponad 5,7 mln zł. Kolejne 2,2 mln zł są zaplanowane na 2017 r.

Planowana w ciechanowskim szpitalu inwestycja obejmie z kolei przebudowę wewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Na ten cel placówka otrzyma z budżetu województwa mazowieckiego 900 tys. zł. Kolejne 212 tys. zł przeznaczy na zakup i wymianę lampy RTG oraz generatora wysokiego napięcia w tomografie komputerowym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.