PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie: ZOL i hospicjum powstaną w powiecie płockim

  • Rynekseniora.pl    21 września 2016 - 14:20
Mazowieckie: ZOL i hospicjum powstaną w powiecie płockim
Podpisana przez powiat płocki umowa przewiduje budowę hospicjum i zakładu opiekuńczo-leczniczego w Goślicach (fot. Starostwo Powiatowe w Płocku)

• Inwestycja, polegająca na budowie i utrzymaniu obiektów ochrony zdrowia, ma powstać w Goślicach (gm. Bielsk).
• Powiat płocki jest właścicielem działki w tej miejscowości. Prace mają ruszyć tak szybko, jak będzie to możliwe. 
• Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
W połowie września 2016 r. przedstawiciele spółki oraz władz powiatu zawarli umowę w sprawie inwestycji. Dokument, który podpisali Katarzyna Stępińska, dyrektor ekonomiczny Grupy Zdrowie oraz starosta płocki Mariusz Bieniek i wicestarosta Iwona Sierocka, przewiduje m.in. dzierżawienie terenu, realizację tam inwestycji związanej z ochroną zdrowia i prowadzenie w niej działalności. Działka ma powierzchnię ok. 4,2 ha.

Będzie ZOL i hospicjum

- Wedle naszych zamierzeń w Goślicach powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy oraz hospicjum stacjonarne - informuje dyrektor Katarzyna Stępińska. Dodaje, że już dziś firma, która ma placówki m.in. w Warszawie, Płońsku czy Raciążu, opiekuje się pacjentami z powiatu płockiego.

- Stworzenie ośrodka w Goślicach pozwoli nam na objęcie opieką jeszcze większej liczby pacjentów. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w opiece długoterminowej, które, jak ufam, pozwoli na świadczenie usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie - podkreśla dyrektor.

Przedstawicielka Grupy Zdrowie ma nadzieję, że prace nad budynkiem rozpoczną się jak najszybciej, ale twierdzi jednocześnie, że "tak długo, jak długo nie mamy stosownych pozwoleń, nie możemy wskazać precyzyjnego terminu".

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.