PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: dodatkowe 14,5 mln zł dla szpitali

  • PAP/MN    5 września 2016 - 16:20
Mazowsze: dodatkowe 14,5 mln zł dla szpitali
Dzięki pieniądzom szpitale będą mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny (fot. pixabay)

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przekazaniu dodatkowych 14,5 mln zł dla szpitali w regionie na zakupy aparatury i sprzętu medycznego oraz remonty – poinformował w poniedziałek (5 września) Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
"Dzięki oszczędnościom udało się wygospodarować w naszym budżecie blisko 16 mln zł. To są duże pieniądze, które chcemy przeznaczyć na pomoc dla naszych szpitali i placówek kultury. Większość tych środków, bo aż 14,5 mln zł trafi do wysokospecjalistycznych szpitali. Będą one mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny, od aparatury rentgenowskiej po echokardiografy czy bronchoskopy i gastroskopy" - podkreślił marszałek Adam Struzik, cytowany w komunikacie.

Dofinansowanie w wysokości ponad 3,3 mln zł ma trafić do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie na zakup aparatów RTG i aparatów do znieczulania.

Szpital Chirurgii Urazowej im. Św. Anny w Warszawie przy ul. Barskiej - Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER otrzyma ponad 1,8 mln zł wsparcia na zakup cyfrowego aparatu RTG oraz adaptację pomieszczeń.

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku ma dostać z budżetu Mazowsza przeszło 1,1 mln zł na zakup m.in. videobronchoskopów, monitora medycznego, stołów: zabiegowego i operacyjnego, a także na zakup i montaż dwóch kotłów centralnego ogrzewania.

Czytaj też: Kraków: szpital im. św. Ludwika ma 140 lat

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie otrzyma blisko 640 tys. zł dofinansowania do zakupu niezbędnego sprzętu medycznego oraz remont części pomieszczeń w Zakładzie Medycyny Nuklearnej.

Roboty modernizacyjne dzięki dodatkowym środkom ma zrealizować szpital psychiatryczny przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Łączna dotacja wynosząca ok. 200 tys. zł przeznaczona zostanie na wykonanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego w budynku głównym szpitala w stolicy oraz dostosowywanie wewnętrznej instalacji wodociągowej, przeciwpożarowej, dróg ewakuacyjnych i ponowne wydzielenie stref pożarowych w budynku głównym ZOL w Rasztowie.

Dzięki dotacji w wysokości blisko 245 tys. zł do Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS w Warszawie trafi specjalistyczny sprzęt. Centrum planuje zakup m.in. gastroskopu, kolonoskopu, systemu monitorowania EKG i RR metodą Holtera, samodzielnych skanerów laserowych, aparatu do krioterapii czy aparatu do ultradźwięków z dwiema głowicami.

Dzięki dodatkowym 220 tys. zł możliwy ma być zakup ambulansu dla Mazowieckiego Centrum Psychiatrii "Drewnica". Z kolei Szpital Dziecięcy przy ul. Niekłańskiej otrzyma ponad 138 tys. zł wsparcia na aktualizację dokumentacji modernizacyjnej oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz oddziału pediatrii. Szpital w Dziekanowie Leśnym uzyska ponad 178 tys. zł na wymianę windy osobowo-towarowej.

Czytaj tez: W Puławach wdrażają dalszy plan naprawczy dla szpitala

 

Zakupu sprzętu i aparatury medycznej dokona również Szpital Kolejowy w Pruszkowie. Dotacja w wysokości 319 tys. zł ma być przeznaczona m.in. na elektromiograf, kamerę medyczną endoskopową z trzema obiektywami, a także echokardiograf przenośny, aparat USG z funkcją ECHO, defibrylatory i respiratory.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.