Mazowsze: jak pomóc w powrocie do pracy?

O zdrowiu publicznym i wyzwaniach związanych z przywróceniem do sprawności i pracy rozmawiali uczestnicy konferencji „Zdrowy powrót do pracy. Rola aktywnych instytucji publicznych”, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim. W spotkaniu wzięła udział członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.
Mazowsze: jak pomóc w powrocie do pracy?
mazovia.pl

Konferencja była częścią ogólnopolskiej debaty, dotyczącej zdrowia publicznego. Realizowana jest przy zaangażowaniu wielu podmiotów ochrony zdrowia oraz jednostek samorządu terytorialnego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ostatnich latach przed organizatorami ochrony zdrowia pojawiły się nowe wyzwania, ważne zarówno dla zdrowia, jak i dla zrównoważonego rozwoju regionów. Podczas konferencji poruszono przede wszystkim temat schorzeń układu kostno-stawowego oraz przewlekłych chorób o podłożu autoimmunologicznym (m.in.: reumatoidalne zapalenie stawów, nieswoiste zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna), które dotykają często ludzi młodych i aktywnych zawodowo.

Choroby układu kostno-stawowo-mięśniowego coraz częściej są podstawowymi przyczynami orzekania o niezdolności do pracy. Zintensyfikowanie działań profilaktycznych i leczniczych dotyczących tych jednostek chorobowych ma ogromne znaczenie społeczne i gospodarcze.

Misją organizatorów spotkania było wypracowanie rozwiązań, które dadzą ludziom przewlekle chorym szansę na powrót do normalnego codziennego funkcjonowania, w tym na powrót do pracy. Praca zawodowa zmniejsza poczucie wykluczenia, stres związany z codziennym funkcjonowaniem i jednocześnie poprawia sytuację ekonomiczną poprzez wzrost produktywności.

Spotkanie zorganizowane przez urząd marszałkowski i Stowarzyszenie CEESTAHC honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE