PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze łoży na służbę zdrowia

  • JL    25 stycznia 2010 - 20:06
Mazowsze łoży na służbę zdrowia

Mazowiecki samorząd tym roku wyda na służbę zdrowia ponad 128 mln zł. Nie licząc pieniędzy unijnych.
Dzięki tym pieniądzom zostaną zmodernizowane Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku, Wojewódzki Szpital Bródnowski w Warszawie oraz Międzyleski Szpital Wojewódzki. Kolejne 14 mln zł pójdzie na bieżące finansowanie nieinwestycyjnych zadań, np. programów prozdrowotnych.

„Corocznie na inwestycje zdrowotne przekazujemy jak największe pieniądze. Zainwestowaliśmy już prawie 1 mld zł, by doprowadzić je do stanu, w którym będą zgodnie z obecnymi standardami służyć pacjentom” – wyjaśnił na dzisiejszej konferencji poświęconej inwestycjom w szpitalach marszałek Adam Struzik.

W Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie za ponad 16 mln zł zmodernizowany zostanie system neuronawigacji. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie za 10,5 mln zł otrzyma przyszpitalną przychodnię specjalistyczną. Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer” w Konstancinie-Jeziornej za blisko 10,5 mln zł rozbuduje blok operacyjny.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu planuje inwestycje na 10 mln zł w dwóch swoich obiektach – w szpitalu w Józefowie oraz w Warszawie przy ul. Koszykowej. W ramach pierwszej inwestycji zmodernizowany zostanie oddział psychiatryczny.
Na ten rok planowany jest zakup wyposażenia do Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej w Warszawie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.