Medycyna na odległość

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski
  • 13-05-2011
  • drukuj
Szpital Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna nowatorski program otwartych telekonsultacji. Skorzystają na tym lekarze i chorzy z całej Polski.
Medycyna na odległość

Każdy lekarz, który będzie potrzebować porady eksperta z dziedziny kardiologii czy pulmonologii może za pomocą bezpłatnego programu połączyć się na żywo ze specjalistami z krakowskiego ośrodka – pisze „Dziennik Polski”.

Czytaj też: Debata o telemedycynie i teleopiece

Do tej pory pogramy informatyczne pozwalały na analizę zdalną tylko wybranych wyników badań obrazowych m.in. angiografii. Z konsultacji korzystali specjaliści z ośrodków kardiologii inwazyjnej w całej Polsce.

Ostatnio możliwości się zwiększyły. Lekarze mogą na żywo konsultować i omawiać wyniki RTG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, echokardiografii i EKG.

Nowością jest również umożliwienie skorzystania z telekonsultacji lekarzom ze wszystkich szpitali lub poradni, nie tylko tych na stałe współpracujących z krakowskim szpitalem.

Oprogramowanie systemu telekonsultacyjnego TeleDICOM jest bezpłatne. Rejestracji lekarze mogą dokonywać na stronie internetowej szpitala – informuje „Dziennik Polski”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ależ to żadna rewelacja my już od kilku miesięcy posługujemy się systemami wideokonferencji więc co tu jest rewelacyjne.

Marko, 2011-05-13 21:58:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE