Medycyna na odległość

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski
  • 13-05-2011
  • drukuj
Szpital Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna nowatorski program otwartych telekonsultacji. Skorzystają na tym lekarze i chorzy z całej Polski.
Medycyna na odległość

Każdy lekarz, który będzie potrzebować porady eksperta z dziedziny kardiologii czy pulmonologii może za pomocą bezpłatnego programu połączyć się na żywo ze specjalistami z krakowskiego ośrodka – pisze „Dziennik Polski”.

Czytaj też: Debata o telemedycynie i teleopiece

Do tej pory pogramy informatyczne pozwalały na analizę zdalną tylko wybranych wyników badań obrazowych m.in. angiografii. Z konsultacji korzystali specjaliści z ośrodków kardiologii inwazyjnej w całej Polsce.

Ostatnio możliwości się zwiększyły. Lekarze mogą na żywo konsultować i omawiać wyniki RTG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, echokardiografii i EKG.

Nowością jest również umożliwienie skorzystania z telekonsultacji lekarzom ze wszystkich szpitali lub poradni, nie tylko tych na stałe współpracujących z krakowskim szpitalem.

Oprogramowanie systemu telekonsultacyjnego TeleDICOM jest bezpłatne. Rejestracji lekarze mogą dokonywać na stronie internetowej szpitala – informuje „Dziennik Polski”.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ależ to żadna rewelacja my już od kilku miesięcy posługujemy się systemami wideokonferencji więc co tu jest rewelacyjne.

Marko, 2011-05-13 21:58:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE