PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto chce przejąć szpital wojskowy

  • Nowiny/Rynek Zdrowia    30 maja 2011 - 10:15
Miasto chce przejąć szpital wojskowy

Przemyscy radni przygotowali uchwałę w sprawie przejęcia od MON 114. Szpitala Wojskowego w Przemyślu.
Pozbywanie się przez Ministerstwo Obrony Narodowej lecznic wojskowych to efekt restrukturyzacji armii – informuje portal www.nowiny24.pl.

Po „odchudzeniu” wojskowej ochrony zdrowia w Polsce pozostanie osiem stref, a w każdej z nich tylko jeden szpital wojskowy, obsługujący wszystkie garnizony znajdujące się na danym obszarze. Wyjątek stanowi Warszawa, gdzie mają działać dwie lecznice wojskowe.

MON zwróciło się z propozycją przejęcia szpitala także do samorządu województwa i powiatu, jednak żadna ze stron nie była zainteresowana.

Z inicjatywą przejęcia placówki wyszli dopiero miejscy radni. W ich przekonaniu likwidacja szpitala mogłaby doprowadzić do zwiększenia stopy bezrobocia, która i tak w tym regionie jest wyższa od średniej krajowej: w lecznicy pracuje wielu mieszkańców miasta.

Samorząd liczy, że szpital jako instytucja miejska mógłby korzystać z różnych form dofinansowania z Unii Europejskiej. Obecnie podlegając pod MON nie ma takiej możliwości. Ostatecznie o losie placówki zadecydują radni w czasie czerwcowej sesji informuje portal www.nowiny24.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.