PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto dalej z prywatnym szpitalem

  • Dziennik Polski/Rynekzdrowia.pl    29 listopada 2010 - 15:47

Porozumienie zawarte przez władze Krakowa z prywatnym szpitalem św. Rafała zostało przedłużone do 5 grudnia. W ramach umowy mieszkańcy południowych dzielnic mogą korzystać z całodobowej bezpłatnej pomocy medycznej.
Mieszkańcy krakowskiego Podgórza nie mają na swoim terenie szpitala, który świadczyłby całodobowe usługi w zakresie m. in. ratownictwa medycznego. Ponadto Urząd Miasta przekonuje, że pomoc całodobowa ze strony lekarzy POZ w tych dzielnicach nie działa. Zawarta  17 listopada umowa zapewnia zatem mieszkańcom tego rejonu (dzielnice IX, X, XI) pomoc w postaci całodobowej opieki ambulatoryjnej w Szpitalu im. św. Rafała. Umowa miała obowiązywać tylko do 25 listopada. Obecnie została przedłużona do 5 grudnia. Pojawiają się opinie, że być może ze względu na II turę wyborów samorządowych...

– Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy kilku dzielnic na Podgórzu nie mają zapewnionego odpowiedniego zaplecza szpitalnego i ambulatoryjnego, ale nie ma dokładnych danych. Dlatego sporządzamy, dofinansowany przez miasto, raport dotyczący dostępności do świadczeń medycznych w południowych dzielnicach Krakowa. W ramach tego raportu zapewniamy pilotażowo działalność ambulatoryjną w zakresie kardiologii i ortopedii. Do tej pory przyjęliśmy około 500 pacjentów. Umowa z miastem będzie obowiązywać do 5 grudnia. Zobaczymy, co będzie dalej. Nasz kontrakt z NFZ jest niewielki, może uda nam się go rozszerzyć – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marcin Mikos, rzecznik Szpitala im. św. Rafała.

Miasto nie płaci więc szpitalowi za świadczenia (to może zrobić jedynie NFZ) ale za raport, który ma być gotów do 15 grudnia. Pokaże on, jakie są potrzeby zdrowotne mieszkańców, a pilotaż ma sprawdzić jak wygląda w praktyce współpraca z prywatną placówką ochrony zdrowia i czy warto w nią zainwestować publiczne środki. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.