PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto przejmuje szpital wpojskowy

  • PAP    20 grudnia 2012 - 16:59
Miasto przejmuje szpital wpojskowy

Samorząd Przemyśla przejmuje od Ministerstwa Obrony Narodowej 114. Szpital Wojskowy. Placówka według planów resortu miała zostać zlikwidowana. Dzięki podpisanemu w czwartek porozumieniu pracę zachowa 500-osobowa załoga szpitala.
Jak poinformował rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla Witold Wołczyk, formalnie szpital zostanie przejęty przez samorząd na początku kwietnia 2013.

"Wówczas zarejestrowany zostanie w Krajowym Rejestrze Sądowym nowy podmiot. Powstanie on z połączenia szpitala oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej" - wyjaśnił.

Wołczyk zaznaczył, że szpital nie ma obecnie długów. "Mieliśmy pewne wątpliwości czy teraz podpisywać porozumienie, ponieważ kontrakt placówki na rok 2013 z NFZ był niższy niż na rok obecny o 1 mln zł. Resort obrony zapewnił nas jednak, że będzie starał się wynegocjować z Funduszem lepsze warunki" - powiedział.

Władze Przemyśla jeszcze pod koniec ubiegłego roku zawarły porozumienie z załogą szpitala. Zakłada ono m.in., że utrzymana zostanie wysokość dotychczasowych wynagrodzeń, przez rok nie będzie także zwolnień; z kolei strona związkowa zobowiązała się do niepodejmowania działań strajkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.