PARTNER PORTALU
  • BGK

Mielec chce zaangażować ZMP do walki o szkolne gabinety dentystyczne

  • infodent24.pl/supernowosci24.pl    9 maja 2016 - 14:35
Mielec chce zaangażować ZMP do walki o szkolne gabinety dentystyczne

Dentyści nieprędko zawitają do szkół (fot. pixabay)

Dzieci i młodzież mają zęby w fatalnym stanie, alarmują nauczyciele ze szkół w Mielcu i domagają się przywrócenia gabinetów dentystycznych w szkołach. Czy będą skuteczni?
Dentyści mieliby wrócić do szkół, ponieważ bez nich zęby dzieciom psują się na potęgę, ale także (a może przede wszystkim), ponieważ wielu rodzin nie stać na prywatne leczenie stomatologiczne – postulują nauczyciele z Mielca.

Czytaj też:Chcą przywrócić na siłę gabinety dentystyczne w szkołach?

Władze Mielca teoretycznie zgadzają się z tą argumentacją: To bardzo dobry pomysł, ale przy założeniu, że otrzymamy na ten cel środki z budżetu państwa – mówi prezydent miasta Daniel Kozdęba. – Często zdarza się i to jest praktyka już wieloletnia, że kolejne rządy zlecają samorządom zadania, ale nie kierują w ślad za tym pieniędzy. Dlatego wolę dmuchać na zimne. Będziemy naciskać w tej sprawie stroną rządową poprzez Związek Miast Polskich, w którym od lat funkcjonujemy.

- Jako miasto mamy ograniczone możliwości finansowe i musimy wybierać priorytety – dodaje prezydent. – Oczywiście zgadzam się, że zdrowie naszych dzieci jest bardzo ważne, ale z drugiej strony należy mieć świadomość, że musimy zapewnić mieszkańcom dostawy wody i prądu, zadbać o ich bezpieczeństwo itd. To wszystko kosztuje. Liczę jednak, że rząd ma świadomość, iż należy zadbać o zdrowie naszych dzieci i takie działania podejmie.

Biorąc pod uwagę hojność NFZ w kwestii świadczeń stomatologicznych dla dzieci, postulaty nauczycieli z Mielca, nieprędko zamienią się w czyn.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.