PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy nadal będą korzystać z bezpłatnych konsultacji

  • www.dziennik.stargard.pl (Szymon Górski)    26 sierpnia 2011 - 12:52
Mieszkańcy nadal będą korzystać z bezpłatnych konsultacji

Od września – po przerwie wakacyjnej – wznowione zostaną dyżury specjalistów, z jakich korzystać bezpłatnie mogą mieszkańcy gminy Dolice.
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach zapewnia konsultacje ze specjalistami zgodnie z bieżącymi oczekiwaniami mieszkańców gminy Dolice.

Aktualnie psycholog prowadzi spotkania z grupami wsparcia dwa razy w miesiącu oraz również dwa razy w miesiącu prowadzone są konsultacje indywidualne z osobami, które mają potrzebę skorzystania z takich usług.

Generalnie konsultacje zakładają pracę z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi członkami rodzin. Jednak ze spotkań korzystają też osoby, które mają inne problemy rodzinne, życiowe, wymagające wsparcia psychologicznego.

– Na potrzeby punktu zatrudniony jest też lider grup wsparcia dla osób uzależnionych, prowadzący konsultacje także poza siedzibą GCISiP w zależności od trudności sprawy, jaką się zajmuje.

Lider udziela też wsparcia członkom rodzin osób uzależnionych – mówi wójt gminy Grzegorz Brochocki.

– Ilość problemów, z jakimi borykają się nasi mieszkańcy rośnie, co wykazują obserwacje zatrudnionych przez nas pracowników socjalnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. To już nie tylko uzależnienia od alkoholu, ale coraz częściej od innych niebezpiecznych czynników, takich jak narkotyki czy internet. Powiększa się też ilość udokumentowanych aktów przemocy w rodzinie, więc oczekiwania na pomoc ze strony specjalistów rosną i my staramy się temu sprostać w ramach Gminnego Programu Profilaktyki na tyle, na ile pozwalają nam nasze możliwości finansowe – zakończył wójt.

Ponadto prowadzone są dyżury Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pełnomocnika wójta ds. profilaktyki. Doraźnie w ramach współpracy organizowane są spotkania z prawnikiem i doradcą zawodowym.

W ramach realizacji projektu „Bezpieczna Gmina 2011” Gminnego Programu Profilaktyki zatrudniony został dodatkowy psycholog do interwencji kryzysowych współpracujący z Posterunkiem Policji w Dolicach, którego funkcjonariusze są współrealizatorami projektu.

W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dolicach, od września br. dyżury będą pełnili też członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy.

Szczegółowe informacje dotyczące dyżurów znajdują się na stronie www.profilaktykadolice.pl w zakładce „Harmonogram dyżurów”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.