PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion dla szpitala w Gryficach

  • KB    4 maja 2010 - 13:12

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach otrzyma dotację w wysokości 1 mln zł na przebudowę oddziału intensywnej terapii.
SPZZOZ w Gryficach opracował program dostosowania szpitala do wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 roku, w sprawie wymagań jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.

Oddział intensywnej terapii jest obecnie oddziałem sześciołóżkowym. Na oddział przyjmowani są  pacjenci ze szpitali w Kamieniu Pomorskim, Nowogardzie i Resku. Dzięki dotacji z budżetu województwa zostanie zwiększona do 12 liczba łóżek oraz wykonane zostaną roboty budowlane, instalacji sanitarnych, elektrycznych, instalacji wentylacji mechanicznych i klimatyzacji.

Środki finansowe zabezpieczone zostały w budżecie Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2010 w wydatkach przewidzianych na finansowanie lub dofinansowanie sprzętu i aparatury medycznej oraz modernizacji i remontów wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.