PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion złotych na zdrowie w Częstochowie

  • PAP    12 lipca 2013 - 16:35
Milion złotych na zdrowie w Częstochowie

Milion złotych przeznaczy Częstochowa na szczepienia dzieci przeciw pneumokokom oraz na program "Poród bez bólu", w ramach którego mieszkanki miasta będą mogły otrzymać znieczulenie zewnątrzoponowe - poinformował w piątek rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie.
Na program profilaktycznych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom miasto przeznaczy w tym roku 400 tys. zł. "Szacuje się, że w programie weźmie udział ok. 1,5 tys. najmłodszych częstochowian" - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

Szczepienia są skierowane do dzieci w wieku od 24 do 35 miesiąca życia, które dotąd nie zostały uodpornione na te bakterie.

Na realizację drugiego programu zdrowotnego - "Poród bez bólu" - miasto planuje przeznaczyć w tym roku 600 tys. zł.

Programem może zostać objętych ok. 1 tys. kobiet. "Głównym założeniem programu jest zapewnienie wszystkim częstochowiankom, niezależnie od ich statusu materialnego, skorzystanie z możliwości porodu bez bólu, poprzez sfinansowanie dostępnego przez 24 godziny na dobę, znieczulenia zewnątrzoponowego ciągłego" - informuje rzecznik częstochowskiego magistratu.

Placówki, w których będą realizowane programy zostaną wyłonione w drodze otwartych konkursów ofert, które zostaną ogłoszone jeszcze w lipcu.

Oba programy zdrowotne są programami wieloletnimi - szczepienia przeciwko pneumokokom będą realizowane do 2017, a "Poród bez bólu" do 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.