PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony euro do podziału na szpitale

  • Wadowice/Rynek Zdrowia    17 marca 2014 - 13:18
Miliony euro do podziału na szpitale

11 mln euro na obiekty ochrony zdrowia o znaczeniu regionalnym i subregionalnym, z czego 35 mln euro na szpitale powiatowe - tak wyglądają założenia Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Powiat wadowicki też postara się o dofinansowanie. Chce dokończyć szpital.
Obszarami priorytetowymi jeśli chodzi o wsparcie finansowe będą m.in. onkologia, psychiatria, geriatria, neurologia, choroby układu krążenia, układu kostno-stawowego, opieka nad matką i dzieckiem.

Jak zapowiada wicestarosta wadowicki Marta Królik powiat będzie starała się otrzymać część tych pieniędzy. Priorytetem ma być modernizacja infrastruktury drogowej w powiecie, oraz prace wspomagające dokończenie rozbudowy i wyposażenie Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Pamiętać należy, że ostateczna wersja MRPO musi zostać zatwierdzona przez Komisję Europejską, a jak wynika z informacji uzyskanych od Marszałka Województwa Małopolskiego, nastąpi to około września - października 2014 r. Po podpisaniu kontraktu regionalnego pierwsze procedury konkursowe dla potencjalnych beneficjentów MPRO na lata 2014-2020 zostaną uruchomione dopiero w 2015 r. 

Więcej: wadowice24.pl 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.