PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na finansowanie szpitali

  • JK    27 kwietnia 2011 - 15:56
Miliony na finansowanie szpitali

Electus podpisał z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości umowę o współpracy w zakresie finansowania publicznej służby zdrowia.
Kwota 400 mln zł będzie przeznaczona na finansowanie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Umowa zakłada strategiczne partnerstwo pomiędzy obiema instytucjami finansowymi. - Dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości Electus będzie w stanie skokowo zwiększyć liczbę oraz wolumen transakcji z podmiotami publicznej służby zdrowia - mówi Wioleta Błochowiak, Wiceprezes Zarządu Electusa.

Umowa pomiędzy Electusem a Polskim Bankiem Przedsiębiorczości jest realizacją zapowiedzi spółki o pozyskaniu finansowania na wspieranie płynności sektora publicznego. Potrzeby finansowe publicznej służby zdrowia systematycznie rosną. Według danych Electusa w I kwartale 2011 r. zapotrzebowanie to przekroczyło wartość 183 mln złotych. To o 47 proc. więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W całym 2010 r. potrzeby publicznej służby zdrowia wyniosły ponad 1,1 mld złotych.

- Nasze analizy pokazują, że potrzeby publicznych zakładów opieki zdrowotnej będą zwiększać się w kolejnych kwartałach. Chcemy być gotowi, by móc odpowiadać na nie na bieżąco, na każdym etapie realizacji budżetów - dodaje Wioleta Błochowiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.