PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister porozmawia z lekarzami

  • PAP    3 stycznia 2012 - 13:03
Minister porozmawia z lekarzami

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz powiedział, że będzie rozmawiał z lekarzami w sprawie przepisów refundacyjnych. Dodał, że spotkanie z Naczelną Radą Lekarską umówione jest na środę.
„Kolejny raz przypominam, że recepty z pieczątką „Refundacja do decyzji NFZ” będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prezes NFZ wydał w tej sprawie w poniedziałek dwa komunikaty: dla pacjentów i aptekarzy. Zmienny stopień odpłatności dotyczy niewielu leków dla osób przewlekle chorych. Żaden z leków nie będzie wydawany w formie pełnopłatnej. Nie wyobrażam sobie, by lekarz nie wypisał recepty pacjentowi z przewlekłym schorzeniem, którego dobrze zna i od dłuższego czasu leczy” – powiedział Arłukowicz.

Czytaj też: Pacjencie, poszukaj ludzkiego aptekarza

„Tak poważne zmiany systemowe, które wprowadza ustawa refundacyjna, zawsze będą wywoływać dyskusje i emocje, ale nie może na tym cierpieć pacjent. My cały czas monitorujemy sytuację. Nie rozumiem lekarza, który stawia pieczątkę „Refundacja do decyzji NFZ” na recepcie dla dziecka czy emeryta – przecież wiadomo, że są oni ubezpieczeni. Pacjenci, którzy napotkali trudności w realizacji przysługujących im recept na leki refundowane, powinni zgłaszać to do rzecznika praw pacjenta i NFZ” – dodał.

Czytaj też: Odsyłani z aptek pacjenci skarżą się do NFZ

Minister zdrowia zapowiedział, że będzie rozmawiał z lekarzami w sprawie przepisów refundacyjnych, jednak zaznaczył, że „każdy, kto ma kontakt ze środkami publicznymi, które NFZ wydaje na refundację (11 mld zł rocznie), musi ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje”.

Czytaj też: Drugi dzień protestu pieczątkowego lekarzy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.