PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister zdrowia: powoli sprawimy, że zawód pielęgniarki będzie bardziej atrakcyjny

  • PAP/rs    26 stycznia 2018 - 12:48
Minister zdrowia: powoli sprawimy, że zawód pielęgniarki będzie bardziej atrakcyjny
Jak wskazał minister zdrowia, trzeba poprawić warunki kształcenia tak, by studia pielęgniarskie były atrakcyjne. (Fot. Shutterstock.com)

Jestem przekonany, że w najbliższym czasie będziemy mogli przedstawić konkrety, które będą powoli sprawiały, że zawód pielęgniarki i położnej będzie coraz bardziej atrakcyjny - powiedział Łukasz Szumowski.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski ocenił, że starzenie się kadr pielęgniarek i położnych oraz deficyt w tej grupie zawodowej to "chyba najbardziej pilny problem" systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Średnia wieku polskiej pielęgniarki to ponad 48 lat. Na 1 tys. mieszkańców Polski statystycznie przypada 5,4 pielęgniarki, co plasuje nas na ostatnim miejscu w rankingu OECD.

Wspólnie z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Szumowski zapowiedział kolejne spotkania, które mają służyć wypracowaniu rozwiązań problemu deficytu oraz starzenia się kadr pielęgniarskich.

Jak wskazał, trzeba poprawić warunki kształcenia tak, by studia pielęgniarskie były atrakcyjne, oraz wypracować takie wskaźniki norm zatrudnienia, by nie powodować w tej grupie zawodowej frustracji wywołanej nadmiernym obciążeniem obowiązkami.

Więcej na PulsHR.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.