PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo poparło Radom

  • radomnews.pl    22 grudnia 2010 - 21:30

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego potwierdza, że Radom ma prawo oczekiwać wypłaty pełnego dofinansowania budowy pawilonu ginekologiczno-położniczego i wesprze starania miasta o należne mu 28 milionów.
22 grudnia Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Departament Koordynacji i Wdrażania Programów Strukturalnych odpowiedziało na pismo Urzędu Miejskiego w sprawie problemów z uzyskaniem uzgodnionego z zarządem województwa mazowieckiego dofinansowania w ramach RPO projektu związanego z inwestycją na terenie szpitala miejskiego.

Przypomnijmy, że od lipca radomski szpital bezskutecznie starał się o podpisanie umowy przyznanego dofinansowania. Mieszkańcy byli nieustannie bombardowani informacjami o wciąż malejącej o kolejne miliony kwocie możliwego do uzyskania dofinansowania, z 28 do wręcz kilkunastu milionów.

Radom zwrócił się o pomoc do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - jako do instytucji monitorującej i kontrolującej przebieg realizacji RPO, mającej możliwość zwracania się do zarządów województw z wnioskami dotyczącymi usprawnienia sposobu ich realizacji.

W piśmie z 22 grudnia ministerstwo wskazuje, że "umieszczenie projektu podstawowego na liście jest deklaracją jego realizacji i związane jest z zarezerwowaniem środków w ramach budżetu danego priorytetu programu operacyjnego na realizację przedłożonego projektu". Informuje także, że wystąpi do zarządu województwa mazowieckiego "z wnioskiem o podjęcie działań umożliwiających objęcie Państwa projektu dofinansowaniem w pełnej, uprzednio przewidzianej kwocie, jak również działań mających na celu wyeliminowanie występowania tego typu sytuacji w przyszłości". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.