PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja bielskiego szpitala

  • Rynek Zdrowia (DK)    5 sierpnia 2010 - 18:52
Modernizacja bielskiego szpitala

Szpital Ogólny w Bielsku-Białej zmodernizuje budynek przy ul. Emilii Plater. Wartość inwestycji to około kilkanaście milionów złotych.
– Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta. To kolejny etap trwającej już od kilku lat modernizacji Szpitala Ogólnego. Na dostosowanie pomieszczeń i wyposażenie oddziałów w obiektach przy ul. Wyspiańskiego miasto przeznaczyło już około 50 mln zł – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Dzięki temu w odmienionych pawilonach mieści się m.in. chirurgia, anestezjologia, pracownia diagnostyki obrazowej, a ponadto oddziały kardiologiczny oraz ginekologiczno-położniczy. Z kolei w zmodernizowanym pawilonie nr 1 mieszczą się oddziały wewnętrzny i neurologiczny.

Teraz nadszedł czas budynek przy ul. Emilli Plater, który jest częścią miejskiego Szpitala Ogólnego. Przetarg na przeprowadzenie prac został już ogłoszony. W zmodernizowanym, dostosowanym do wymogów przeciwpożarowych, budynku powstaną wygodne sale chorych połączone z łazienkami. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwają 15 miesięcy. Dokładny koszt inwestycji poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Po przebudowie w budynku znajdzie się w sumie 75 łóżek przeznaczonych do opieki paliatywnej i długoterminowej, w miejsce dotychczasowych 30.

– W ciągu ostatnich lat nie było innych większych miejskich inwestycji w infrastrukturę służby zdrowia. Ta jest na tyle duża i kosztowna, ze skupiamy się na niej całkowicie. Ponadto, oprócz Szpitala Ogólnego, pozostałe większe placówki medyczne w mieście podlegają innym organom założycielskim – dodaje rzecznik bielskiego magistratu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.