PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja i przebudowa stołecznego szpitala

  • GK    30 września 2013 - 09:45
Modernizacja i przebudowa stołecznego szpitala

Szpital Czerniakowski podpisał umowę na modernizację i przebudowę pomieszczeń dwóch oddziałów.
- To kolejny miejski szpital, który dzięki dotacjom miasta stanie się przyjazny i wygodny dla pacjentów. Na modernizacje miejskich placówek w latach 2007-12 przeznaczyliśmy już ponad trzy czwarte miliarda złotych. - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Dzięki dotacji z budżetu Warszawy Szpital Czerniakowski za ponad 2,7 mln zł zmodernizuje oddział rehabilitacji i fizjoterapii z oddziałem rehabilitacji dziennej. W ramach zadania zostaną wyremontowane m.in. pomieszczenia fizjoterapii, hydroterapii, masażu klasycznego, terapii manualnej, sala gimnastyczna, szatnia dla pacjentów (łącznie 378 m2 powierzchni).

W ramach inwestycji dodatkowo planuje się wyposażenie tego oddziału w sprzęt rehabilitacyjny o wartości 300 tys. zł.

Umowa obejmuje także przebudowę pomieszczeń dla potrzeb oddziału internistycznego na I piętrze budynku C (pomieszczenia byłej kuchni szpitalnej). Po remoncie zostaną tam zlokalizowane 2 pokoje jednołóżkowe, 6 pokoi dwułóżkowych i 2 pokoje trzyłóżkowe, wszystkie z własnymi łazienkami, sale zabiegowe i gabinety oraz pomieszczenia socjalne, higieniczno-sanitarne i administracyjne personelu.

Ponadto planowany jest zakup pierwszego wyposażenia o wartości 845 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji w Szpitalu Czerniakowskim planowany jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.