PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja porodówki pierwszym krokiem rozwoju lecznicy

  • AW    1 sierpnia 2012 - 12:46
Modernizacja porodówki pierwszym krokiem rozwoju lecznicy

6 sierpnia ruszy długo oczekiwana, gruntowna przebudowa „porodówki” w stalowowolskim szpitalu. Planowany termin zakończenia robót to koniec 2012 roku.
Jak podaje starostwo powiatowe, wykonawcą projektu pn. „Przebudowa Oddziału Położniczego i Neonatologicznego oraz Bloku Porodowego wraz z elementami termomodernizacji w Drugim Pawilonie Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli" została firma SKANSKA  z Warszawy, która w drodze przetargu nieograniczonego złożyła najkorzystniejszą ofertę w wysokości 4,23 mln złotych.

- Wreszcie można przejść od słów do czynów. Od początku powtarzałem, że naszym celem jest nie tylko uratowanie szpitala, ale również stałe podnoszenie jego usług medycznych, by w konsekwencji stał się jednym z liderów w regionie. Ta inwestycja oraz proces restrukturyzacji to pierwsze kroki w kierunku rozwoju szpitala - mówi Robert Fila, starosta Stalowowolski.

Projekt zakłada modernizację pomieszczeń szpitalnych o łącznej powierzchni blisko 1300 m2. Pierwszym etapem realizacji zadania będzie adaptacja pomieszczeń Oddziału Ginekologicznego na potrzeby oddziałów: położniczego, neonatologicznego i ginekologicznego oraz Bloku Porodowego. Pozwoli to na sprawne funkcjonowanie oddziałów przez niemal cały okres realizacji inwestycji. Może się jednak zdarzyć, że najbardziej zaawansowane prace budowlane, zmuszą kierownictwo szpitala do kilkunastodniowej przerwy w działalności „porodówki".

W wyniku przebudowy powstaną: 4 sale jednołóżkowe z osobnymi łazienkami, sześć sal 2-łóżkowych dla położnic z noworodkami, 11 stanowisk dla noworodków obserwowanych, intensywnej opieki medycznej i wcześniaków, sala porodów rodzinnych i 2-stanowiskowa sala porodowa. Cały trakt porodowy będzie także wyposażony w nowoczesny system klimatyzacji. Projekt zakłada ponadto przystosowanie Drugiego Pawilonu Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli do wymogów ochrony przeciwpożarowej.

W trakcie realizacji projektu ogłoszony zostanie również przetarg na zakup nowego wyposażenia do przebudowywanych oddziałów m.in. paneli nadłóżkowych, kolumny anestezjologicznej i chirurgicznej, lampy operacyjnej oraz myjni dezynfektora, które będą zamontowane w końcowej fazie robót budowlanych. Oddział położniczy wzbogaci się również o nowe łóżka szpitalne. Przewidywany koszt zakupu w/w wyposażenia to około 300 tys. złotych.

Całkowita realizacja projektu obejmująca przebudowę oraz zakup wyposażenia wyniesie zatem 4,53 mln zł, z czego 2,793 mln złotych będzie pochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego. Pozostały wkład to: 1,08 mln zł (preferencyjna pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), 521 tys. zł (dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), 136 tys. (Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli).

Planowany termin zakończenia robót to koniec 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.