PARTNER PORTALU
  • BGK

Multimedialna prozdrowotna kampania zawitała do Poznania

  • PAP    14 października 2011 - 16:30
Multimedialna prozdrowotna kampania zawitała do Poznania

Multimedialny autokar promujący akcje Komisji Europejskiej "Eks-palacze - nic ich nie zatrzyma" przyjechał w piątek do Poznania. Przez dwa dni będzie zachęcał do rzucenia palenia przy pomocy specjalnej aplikacji internetowej.
Wizyta autokaru Ex-Smokers jest częścią trzydniowych imprez towarzyszących 12. edycji Poznańskiego Maratonu im. Macieja Frankiewicza. W niedzielę w głównym biegu weźmie udział ok. 6 tys. zawodników.

Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 27 krajach UE ma na celu pomoc w rzuceniu palenia lub wytrwaniu bez nałogu. Projekt promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności i oczywiście lepsza jakość życia. Jest kierowany do osób w wieku 25-34 lat.

Zainteresowani na miejscu mogą poznać szczegóły kampanii i, po zarejestrowaniu, rozpocząć własną walkę z nałogiem.

Na potrzeby akcji powstała specjalna aplikacja internetowa - iCoach - która jest osobistym trenerem i przewodnikiem w walce z nałogiem. Korzysta już z niej ok. 60 tys. osób, które chcą rzucić palenie. Aplikacja jest darmowa i dostępna na stronie internetowej

Twarzą polskiej edycji kampanii jest 28-letnia Ewa Marczuk, która rzuciła palenie przy pomocy europejskiego programu.

"Sekret tego rozwiązania polega na tym, że palacz nie jest straszony, poznaje pozytywy wynikające z niepalenia. iCoach mailowo wysyła użytkownikowi rady, co ma robić, by rzucić palenie, lub podtrzymać motywację i decyzję o niepaleniu" - powiedziała PAP Marczuk, która paliła przez 14 lat.

Autokar cieszy się dużym zainteresowaniem palaczy - w tym także osób, które odwiedziły Arenę, by pobrać numer startowy przed maratonem. Jak przekonują organizatorzy antynikotynowego wydarzenia, niepalącym łatwiej jest żyć i łatwiej biegać - także maratony.

Poznań jest jedynym miastem w Polsce, gdzie zatrzymał się autokar Ex-Smokers
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.