PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowice, Szpital nr 2: Remont dobiega końca

  • PAP/AT    16 lutego 2016 - 18:16
Mysłowice, Szpital nr 2: Remont dobiega końca
(fot.szpital2myslowice.pl)

• Dobiega końca remont stuletniego Szpitala nr 2 im. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.
• Kosztem blisko 10 mln zł placówka przechodzi modernizację cieplną oraz kompleksowy remont budynku interny.
Jak poinformowano podczas wtorkowej konferencji prasowej w Mysłowicach, to jeden z największych remontów w historii placówki.

Jednocześnie realizowane są dwa przedsięwzięcia. Pierwsze to wart ok. 4 mln zł projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii, finansowany prawie w 80 proc. z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz przy wkładzie własnym z budżetu miasta. Drugi to kompleksowy remont wnętrza tzw. budynku interny, który w całości finansuje miasto Mysłowice. Wartość tych prac to 5,7 mln zł.

"Aktualnie trwają roboty instalacyjne oraz wykończeniowe. Znany jest też termin oddania budynków po remoncie - to kwiecień bieżącego roku. Rozpoczęliśmy również prace związane z modernizacją budynku administracji. Zaczynamy od wymiany instalacji centralnego ogrzewania" - powiedział dyrektor szpitala Mariusz Wołosz.

Czytaj też: Samorządy będą spłacały długi szpitali

Podczas konferencji poinformowano też o możliwości przekazania placówce 1 proc. swojego podatku. To pierwszy rok, w którym można w ten sposób pomóc szpitalowi. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które w styczniu placówka zawarła ze Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Mysłowicach. W myśl porozumienia, za pośrednictwem Stowarzyszenia można odpisać 1 proc. swojego podatku na rzecz szpitala, a także wspomóc miejską lecznicę indywidualnymi wpłatami i darowiznami.

"W tym roku podaruj 1 proc. swojemu zdrowiu, nic cię to nie kosztuje, a nam pozwoli jeszcze lepiej pomagać naszym pacjentom" - apelował dyrektor Wołosz.

Obecny szpital nr 2 powstał z inicjatywy i środków Górnośląskiego Związku Brackiego. Pawilon główny - w którym mieszczą się obecnie m.in. oddziały zabiegowe, sale operacyjne i pracownia RTG - oddano do użytku w roku 1911 r., kolejny w 1916 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.