PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowicka lecznica chwali się tomografem

  • m-ce24.pl (Anna Kubeczko)    24 czerwca 2012 - 11:30
Mysłowicka lecznica chwali się tomografem

Od kiedy dyrektorem Szpitala nr 2 w Mysłowicach została Ewa Fica, placówka zdrowia gruntownie zmieniła swoje oblicze. W czerwcu otwarta została nowa pracownia tomografii komputerowej. Pierwsze zmiany pojawiły się jednak już w połowie kwietnia, kiedy to oficjalnie otwarto wyremontowany i powiększony oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej.
Skąd wziął się pomysł na utworzenie pracowni tomografii komputerowej. Kto był inicjatorem tego przedsięwzięcia?

Ewa Fica, dyrektorem mysłowickiej lecznicy: Pomysł narodził się wraz z momentem objęcia przeze mnie stanowiska dyrektora Szpitala nr 2 w Mysłowicach, miało to miejsce dokładnie 1 czerwca ubiegłego roku.

Wiedziałam, że tak naprawdę największą bolączką dla Mysłowic jest diagnostyka. Szpital ponosił ogromne koszty diagnostyczne związane z pracownią tomograficzną, wiązały się z tym terminy, koszty, przewóz.

Wraz z moimi zastępcami podjęliśmy wówczas decyzję o zaproszeniu do współpracy firm, które chciałyby u nas zainwestować i stworzyć coś na miarę XXI wieku. Rozmawialiśmy z wieloma firmami ale najbardziej korzystna okazała się oferta firmy Scanx, która bardzo szybko podjęła z nami współpracę. Dzięki temu, dzisiaj miasto Mysłowice może cieszyć się z faktu powstania nowoczesnej pracowni tomografii komputerowej.

 

Na jakich warunkach pacjenci mogą skorzystać z pracowni tomografii komputerowej?

- Korzystać z pracowni mogą wszyscy pacjenci, którzy posiadają skierowanie na badanie tomografii komputerowej, także ci spoza Mysłowic.

Badania diagnostyczne w naszej placówce wykonywać mogą zarówno mieszkańcy miast ościennych jak i osoby z całego województwa. Liczę, że pracownia będzie cieszyła się ogromnym uznaniem.

Posiadamy jednak stosowną umowę podpisaną z firmą Scanx, mówiącą że pacjenci naszego szpitala czyli przede wszystkim mieszkańcy Mysłowic mają pierwszeństwo. Pacjent szpitalny nie może czekać, jest to dla nas bardzo istotne.

Od kiedy można będzie zapisać się na badania?

- Tak naprawdę pracownia ma ruszyć od 1 lipca. Jednak już teraz otrzymujemy wiele telefonów od pacjentów, których bardzo przepraszamy. Liczyliśmy, że firma będzie mogła podjąć badania nieco wcześniej, będzie to jednak możliwe dopiero z pierwszym dniem lipca.

Jako szpital mamy nadzieję, że dla naszych pacjentów, termin ten będzie nieco szybszy i jeszcze w tym miesiącu, będziemy mogli diagnozować pacjentów szpitalnych.

Czy w najbliższym czasie mieszkańcy Mysłowic mogą oczekiwać kolejnych zmian w prężnie rozwijającej się lecznicy?

- Chcemy aby w szpitalu powstał rezonans magnetyczny, myślę że jest on bardzo potrzebny. To bardzo precyzyjny sprzęt, który jest jednak bardzo drogi. Prowadzimy już wstępne rozmowy, mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną one sfinalizowane. Warto podkreślić, że uruchomienie takiej pracowni byłoby możliwe dopiero w przyszłym roku. Jednak wierzymy, że taka pracownia na pewno powstanie.

Liczę również, na rozpoczęcie kolejnej dużej inwestycji, którą jest utworzenie oddziału intensywnej opieki medycznej, który jest niezbędny ponieważ mamy wiele oddziałów zabiegowych. Część pacjentów znajdujących się w ciężkim musi być stale monitorowana. 4-łóżkowy OIOM jest da mnie kwestią priorytetową, przede wszystkim aby zabezpieczyć pacjentów.

Liczę także na ogromną pomoc miasta, ponieważ są to procedury kosztochłonne, przy których inwestorzy zachowują się zachowawczo. Wierzę, że prezydent oraz Rada Miasta widząc nasze zaangażowanie dołoży wszelkich starań aby pomóc szpitalowi a OIOM stanie się naszym wspólnym celem i inwestycją

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zetelny, 2013-01-06 20:42:50

    Brawo jeśli wszystkie szpitale będą miały takich dobrych dyrektorów to szpitale będą funkcjonować normalnie bez zadłuzeń odkąd Pani Ewa Fica pełni rolę dyrektora szpitala im. Boczonia w Mysłowicach szpital jest na wielkim plusie finansowym jak i wygląd szpitala jest bardzo pozytywnie komentowany prz...ez pacjętów tylko tak dalej  rozwiń