PARTNER PORTALU
  • BGK

Na co mi to

  • BB    14 października 2011 - 19:21

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przyłączył się do realizacji projektu "Narkotyki? Na co mi to”.
Większość młodych ludzi w Polsce nie używa narkotyków - takie są fakty i takie jest przesłanie ogólnopolskiej kampanii społecznej "Narkotyki? Na co mi to”, której organizatorem jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Organizatorzy akcji chcą walczyć z nudą i stagnacją oraz pokazać wszystkim, że można być aktywnym i twórczym bez „wspomagaczy”. Jak podkreślają, faktem jest, że większość młodych ludzi w Polsce nie używa narkotyków, bo można żyć i bawić się bez narkotyków. Kampania promować ma postawę: „niebranie jest normą, niebranie jest modne”.

Akcja skierowana jest całego społeczeństwa, ale przede wszystkim do  młodych ludzi w wieku 14-18 lat. W ramach kampanii uruchomiono stronę internetową www.nacomito.com.pl, na której młodzież może dzielić się swymi zainteresowaniami oraz znaleźć propozycje na niebanalne spędzenie czasu.

Dodatkowo Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii przygotowało plakaty i naklejki „Narkotyki? Na co mi to”, które trafią do zainteresowanych szkół i pubów na terenie całego kraju, w tym województwa świętokrzyskiego. Biuro  przygotowało też spoty: telewizyjny i radiowy, reklamujący kampanię, które można bezpłatnie pobrać TUTAJ. Patronat nad kampanią objęło Ministerstwo Zdrowia.
www.nacomito.com.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.