PARTNER PORTALU
  • BGK

Na co szpitale wydają unijne pieniądze

  • Przegląd prasy/Gazeta Stołeczna/Rynek Zdrowia    22 czerwca 2011 - 11:07
Na co szpitale wydają unijne pieniądze

W ramach programów unijnych warszawskie szpitale otrzymały łącznie 70mln. zł. Pieniądze przeznaczono na remonty, doposażenie i informatyzację placówek.
Jak podaje „Gazeta Stołeczna”, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul. Litewskiej za otrzymane 7 mln zł zakupił najnowocześniejszy w Warszawie tomograf komputerowy, dwa aparaty USG, dwa cyfrowe RTG oraz wyposażenie do laboratorium.

Zdaniem dyrektora placówki, Roberta Krawczyka dzięki nowemu sprzętowi pacjenci uzyskają dostęp do nowoczesnej diagnostyki a szpital zaoszczędzi na badaniach, które do tej pory musiał zlecać innym placówkom.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki, dawniej Szpital Bródnowski uzyskał największe wsparcie, bo aż 19 mln zł.

Dostał pieniądze na informatyzację, angiograf do badań naczyniowych i gamma kamerę czyli nowoczesne urządzenie do diagnostyki m.in. nowotworów oraz oprogramowanie za ponad pół miliona złotych potrzebne do operacji neurologicznych.

Fundacja A kogo? Ewy Błaszczyk za uzyskane ponad 7 mln zł ma w planie wyposażenie kliniki zbudowanej przy Centrum Zdrowia Dziecka, w której będą intensywnie rehabilitowane dzieci w śpiączce.

„Gazeta Stołeczna” podkreśla, że zainteresowanie środkami z Unii jest bardzo duże. Pieniądze na wprowadzenie e-rejestracji czy elektronicznych kont pacjentów ze wszystkimi informacjami o chorobach otrzymało osiem lecznic z Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.