PARTNER PORTALU
  • BGK

Na czas rewitalizacji szpitala zniknie siedem poradni

  • Rynek Zdrowia    19 czerwca 2012 - 17:14
Na czas rewitalizacji szpitala zniknie siedem poradni

W czerwcu ruszają prace rewitalizacyjne pięciu zabytkowych budynków Ośrodka Pediatrycznego im. dr J. Korczaka. Inwestycja planowana jest na 2 lata. W tym czasie pracę wstrzyma siedem poradni.
Rewitalizacja, która kosztować będzie 23,5 mln zł (w tym 20 mln zł dotacji z funduszy unijnych) obejmie m.in. odtworzenie pierwotnego stanu zewnętrznej architektury zabytkowych budynków. Potrwa do czerwca 2014 r.

Plany rewitalizacji szpitala zaniepokoiły rodziców młodych pacjentów. Obawiają się braku dostępu do poradni, w których obecnie leczą się ich dzieci. Jak podaje Dziennik Łódzki, rodzice zbierają podpisy pod listem do marszałka województwa, w którym protestują przeciw likwidacji siedmiu poradni. Pod pismem złożyło już podpisy kilkadziesiąt osób.

Adrianna Sikora, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi w skład którego wchodzi Ośrodek Pediatryczny im. dr J. Korczaka w Łodzi przyznaje, że w związku z rewitalizacją konieczne było wstrzymanie działalności poradni na czas prac budowlanych.

- Niestety nie było możliwości przeniesienia poradni do innych budynków szpitala. Pacjentów siedmiu poradni: nefrologicznej, gastroenterologicznej, zaburzeń rozwoju, okulistycznej, audiologicznej, logopedycznej i ginekologicznej przejmą inne łódzkie placówki - mówi portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik szpitala.

Deklaruje, że po zakończeniu inwestycji szpital będzie pracował nad odtworzeniem świadczeń w takim samym zakresie.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.