PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Kujawach dbają o uzdrowiska

  • JL    3 lutego 2016 - 08:58
Na Kujawach dbają o uzdrowiska

Województwo kujawsko-pomorskie dba o swoje uzdrowiska. Fot. Pixabay.com

Województwo kujawsko-pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie lecznictwa uzdrowiskowego.
W ubiegłym roku gruntownie został zmodernizowany Ciechociński Dom Zdrojowy. Jest to szpital uzdrowiskowy dla pacjentów z chorobami narządu ruchu. Finansowana z pieniędzy regionalnego programu operacyjnego inwestycja obejmowała przebudowę basenu i stacji uzdatniania wody na jego potrzeby, przebudowę tarasu który ma teraz podjazd dla niepełnosprawnych, rozbudowę i modernizację łazienek i toalet oraz termomodernizację obiektu.

Wartość zakończonego jesienią 2015 przedsięwzięcia wyniosła blisko 9 milionów złotych. Dom Zdrojowy zaprasza do nowego basenu

– Gospodarka uzdrowiskowa to dobrze rokujący biznes i miejsca pracy. Turystyka kuracyjna staje się krok po kroku jednym z naszych regionalnych produktów markowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Inowrocławskie sanatorium Przy Tężni jest placówką z sześćdziesięcioletnią tradycją, położoną w malowniczym inowrocławskim Parku Solankowym z widokiem na kompleks tężni.

Wśród przeprowadzonych inwestycji, sfinansowanych także ze środków programu operacyjnego, są rozbudowa segmentu szpitalno-uzdrowiskowego, modernizacja basenu solankowego, termomodernizacja budynków i układów grzewczych z zastosowaniem m. in. energooszczędnych systemów ogrzewania powietrzem i paneli solarnych, instalacja wind i zakupy nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, a także budowa pijalni wód mineralnych, która działa od trzech lat i cieszy się wielkim powodzeniem kuracjuszy.

Łączna wartość nakładów przekroczyła 22 miliony złotych.

W kwietniu w inowrocławskiej placówce zostanie zainstalowana i uruchomiona najnowszej generacji komora kriogeniczna, która poszerzy jej ofertę terapeutyczną. Koszt urządzenia, który sanatorium pokryje ze środków własnych, to blisko 200 tysięcy złotych.

Dom Zdrojowy i sanatorium Przy Tężni są samorządowymi wojewódzkimi instytucjami leczniczo-uzdrowiskowymi

Woj. kujawsko-pomorskie z 34 tego typu placówkami jest na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby posiadanych sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych i zakładów rehabilitacji leczniczej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Radomianka, 2016-02-05 14:01:28

    Kalinowski, ja należę do wspomnianych przez ciebie osób, które się tam kurowały. Cieszę się, że w Domu Zdrojowym miał miejsce remont. Gdy byłam w Ciechocinku przed remontem to bardzo dobrze spędziłam turnus, więc teraz gdy remont skończono na pewno warunki się jeszcze polepszyły.
  • Kalinowski, 2016-02-04 14:48:00

    Jak się ma takie perełki jak Ciechocinek to się nie dziwie, że się dba o tamtejsze Uzdrowisko. Liczbę ludzi, którzy kurowali się przy tamtejszych tężniach pewnie trudno byłoby zliczyć.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: